– Cieszę się bardzo, że udało nam się zrealizować kolejne zadanie na rzecz powiatu kozienickiego. Słowa podziękowania dla wszystkich parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej, dla całego rządu, ponieważ kolejny raz w tej kadencji środki wielkim strumieniem płyną właśnie na inwestycje, które spełniają marzenia mieszkańców mniejszych miejscowości, gmin i powiatów. – Krzysztof Wolski, starosta kozienicki

Wyremontowano tam fragment drogi powiatowej Opactwo – Posiołek. Remont obejmował odcinek o długości ponad 2 kilometrów wraz z przebudową przepustu na rzece Jędrzejnica. Wartość prac to ponad 2,3 miliona złotych, z czego ponad 2,2 miliona to dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład.

Posłanki Anna Kwiecień i Agnieszka Górska podkreślały, że realizacja takich inwestycji w małych gminach podwyższa komfort życia mieszkańców.

-Uważamy, że takie inwestycje sprawiają, iż obywatele takiej miejscowości, tego powiatu, tej gminy mają podobny komfort życia, jak mieszkańcy w dużych miastach. Dobra droga, dobra szkoła, dobry ośrodek zdrowia to takie minimum, które powinno być zapewnione i my to realizujemy i będziemy realizować… – mówiła poseł Anna Kwiecień.

Dziękując za pomoc i wsparcie parlamentarzystom, Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski wyraził zadowolenie, że kolejna bardzo ważna inwestycja w powiecie zostaje zrealizowana. Podziękowań i słów wdzięczności nie szczędzili także wójt gminy Sieciechów Arkadiusz Guba oraz sołtys wsi Kępice Martyna Janiszewska, którzy podkreślali, że remont drogi był konieczny i długo wyczekiwany, a obecnie zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa drogowego w gminie Sieciechów.

Skip to content