W połowie listopada w gminie Grabów nad Pilicą celebrowano Złote i Diamentowe Gody 20 par małżeńskich. Dostojnym Jubilatom, którzy przeżyli w zgodnych i trwałych związkach małżeńskich co najmniej 50 lat zostały wręczone „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Każda para otrzymała również dyplom uznania od samorządu gminy Grabów nad Pilicą, upominki oraz kwiaty.

Uroczyste obchody Złotych i Diamentowych Godów to czas na refleksję i zadumę nad minionymi latami, podczas których chwile radosne i szczęśliwe przeplatały się z tymi smutnymi, pełnymi wyzwań i wyrzeczeń, dlatego też tego dnia nie zabrakło ciepłych słów uznania i gratulacji oraz wielu serdecznych życzeń skierowanych do Jubilatów.

W uroczystości, która odbyła się w Zajeździe u Jankiela, oprócz Jubilatów i ich rodzin, na zaproszenie wójta Gminy Grabów nad Pilicą Euzebiusza Strzelczyka, wzięli także udział: kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski, starosta kozienicki Krzysztof Wolski, członek Zarządu Powiatu Kozienickiego Emanuel Zawodnik, przewodniczący Rady Gminy Marcin Brynda, sekretarz Gminy Waldemar Trociński, skarbnik Gminy Justyna Adamczyk, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Grabowie nad Pilicą Jadwiga Durajczyk, która poprowadziła to wyjątkowe wydarzenie. Na zakończenie wszyscy zaproszeni zostali do wspólnego zdjęcia oraz na wspólny poczęstunek.

60-lecie pożycia małżeńskiego świętowali Państwo: Krystyna i Stanisław Dudzik, Marianna i Jan Franaszek oraz Zofia i Wacław Tasak.

50-lecie pożycia małżeńskiego świętowali Państwo: Teresa i Edward Adamczyk, Leokadia i Czesław Brynda, Bożena i Stanisław Cichońscy, Janina i Edward Flak, Krystyna i Józef Gos, Wiesława i Zygmunt Jasik, Józefa i Stanisław Kocyk, Marianna i Stanisław Kucharscy, Jadwiga i Janusz Kurowscy, Bożena i Marian Pisarek, Cecylia i Eugeniusz Słomscy, Janina i Zygmunt Stępień, Elżbieta i Henryk Turzyńscy, Danuta i Jan Woźniak, Barbara i Jan Wróblewscy, Longina i Józef Zając oraz Genowefa i Jan Zawodnik.

Skip to content