Uczniowie szkoły podstawowej w Cerekwi w gminie Zakrzew rozpoczęli nowy rok szkolny w nowym budynku. Radość nauczycieli i ich podopiecznych jest ogromna.

„Mamy poczucie , że zapisujemy czystą kartę historii i tak jak w zeszłym roku część swoich wspomnień i szkolnej historii złożyliśmy w kapsule czasu, poświęcając je pamięci przyszłych pokoleń, tak teraz, urządzając nową szkołę i wkładając w to całe serce, wierzymy, że tworzymy przyszłość” – czytamy w szkolnej gazetce „Wieści”.

W nowych murach, zgodnie z ceremoniałem wychowankowie klasy pierwszej zostali pasowani na uczniów podczas uroczystego otwarcia nowego skrzydła szkoły 26 września. Inauguracja roku była momentem skupiającym w sobie wiele różnych oczekiwań nauczycieli, uczniów i rodziców.

W wybudowanej niedawno części szkoły powstała nowoczesna hala sportowa wraz z siłownią. Do dyspozycji uczniów jest multimedialne laboratorium informatyczno – językowe na miarę XXI wieku, biblioteka, duża świetlica połączona z jadalną, profesjonalnie wyposażona kuchnia oraz przestronne korytarze. Do dyspozycji młodszych dzieci są także dwa place zabaw.

W nowym skrzydle znajdują się także gabinety specjalistów: psychologa, pedagogów, logopedy, pedagoga specjalnego, terapeutów pedagogicznych oraz pielęgniarki, wszystkie wyposażone w odpowiednie i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – posiada windę oraz wygodny podjazd dla wózków. Uczniowie mogą korzystać z terapii psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej, zajęć korekcyjno – kompensacyjnych oraz Trening Umiejętności Społecznych.

Co roku oferta zajęć szkoły w Cerekwi jest aktualizowana i dostosowana do potrzeb wszystkich uczniów. Szkoła wyposażona jest w profesjonalny sprzęt multimedialny. W każdej sali lekcyjnej istnieje możliwość wykorzystywania komputerów i tablicy multimedialnej,  tak aby maksymalnie uatrakcyjnić proces nauczania.

Skip to content