W zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jedlińsku powstała Sala Integracji Sensorycznej, która będzie wykorzystywana na potrzeby uczniów. Jest to jedne z nielicznych takich miejsc w szkołach publicznych w powiecie radomskim.
Sala powstała dzięki dotacji z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jedlińsku, Rady Rodziców ZSP w Jedlińsku oraz środków własny szkoły, a koszt to 20 tys. zł.
W związku z jej uruchomieniem, szkołę odwiedzili Kamil Dziewierz – wójt gminy Jedlińsk, Ilona Starzyńska – skarbnik gminy, Andrzej Pawluczyk – sekretarz gminy, Magdalena Kolasa – dyrektor CUW oraz Sylwia Piotrowska,
przewodnicząca Rady Rodziców. O nowym nabytku opowiadali zaś Dorota Cichocka i Aneta Marchewka wraz z dyrekcją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jedlińsku.
Placówka wzbogaciła się o szereg najnowocześniejszych pomocy sensorycznych, jak: zestaw do Terapii Integracji Sensorycznej, wiszące obręcze, beczka terapeutyczna, podwieszany okrągły konik, grzybek terapeutyczny, różnego rodzaju platformy wiszące, hamak, deska rotacyjna i wiele innych, specjalistycznych urządzeń mających na celu kształtowanie prawidłowych postaw, rozwój ruchowy, psychiczny i zmysłowy.

– Wakacje to dla uczniów czas wypoczynku i zabawy. Jednak nie oznacza to, że w szkołach na terenie Gminy Jedlińsk nic się nie dzieje. Tak jest m.in w ZSP w Jedlińsku, ponieważ została podpisana umowa z wykonawcą na gruntowny remont całej kotłowni centralnego ogrzewania. Udało nam się pozyskać na ten cel 300 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, za co jestem bardzo wdzięczny. Całość prac będzie kosztować blisko 700 tysięcy złotych, a pozostałe środki pochodzą z budżetu naszej gminy.

Kamil Dziewierz

wójt gminy Jedlińsk:

Skip to content