Mieszkańcy Powiatu Białobrzeskiego mieli możliwość wesprzeć działalność statutową Kół Gospodyń Wiejskich oraz umożliwić ich dalszy rozwój, dokonując zakupów wielkanocnych ozdób, stroików, pisanek, palm wykonanych z naturalnych elementów, a także wiele innych smakołyków i rzemieślniczych dobroci. Wszystko to w ramach kolejnej edycji Kiermaszu Kół Gospodyń Wiejskich.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród kupujących oraz sprzedających. Na Kiermaszu zgromadziło się aż 13 organizacji z naszego Powiatu tj.: KGW Braniczanki z Branicy, KGW Stawiszyn, KGW Bukowianki z Bukówna, KGW Czilibabki z Kozłowa, KGW Przybyszewianki z Przybyszewa, KGW Kostrzynianki z Kostrzyna, KGW Młodynianki z Młodyń Górnych, KGW Kaszów, KGW Młode Babki z Młodyń Dolnych, KGW w Rogolinie, KGW Szlacheckie Susanki z Suchej, KGW Stromianki ze Stromca. Gościnnie pojawili się także podopieczni i kadra Środowiskowego Domu Samopomocy w Jasionnie.
Organizacja Kiermaszów Kół Gospodyń Wiejskich to rodząca się od kilku lat tradycja Ziemi Białobrzeskiej. Wraz z rozwojem Kół zwiększa się oferta kulturalna i rękodzielnicza, którą Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe mogą zaoferować mieszkańcom. Cieszymy się, że organizacja tego wydarzenia przyniosła wiele korzyści dla wszystkich zainteresowanych.

Rozwój organizacji Kół Gospodyń Wiejskich rozpoczął się od momentu wejścia w życie Ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich, a także dzięki środkom finansowym, które Koła otrzymują w ramach budżetu państwa z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Skip to content