Nad zalewem Topornia pod Przysuchą już po raz kolejny odbył się turniej siatkówki plażowej z cyklu Orlen PKO Volley Tour, w którym wzięło udział ponad 60 par. Był też charytatywny mecz gwiazd na rzecz chorego Kubisia, w którym wzięło udział wielu byłych i obecnych siatkarskich reprezentantów Polski, wśród których nie zabrakło mistrzów świata.

W turnieju Orlen PKO Volley Tour 2022 wystąpili najlepsi zawodnicy i zawodniczki siatkówki plażowej w Polsce. Ich zmagania na piasku zakończyły się meczami finałowymi. Wśród pań zwyciężyły Magdalena Saad i Aleksandra Lipska, drugie miejsce zajęły Justyna Łukaszewska i Izabela Błasiak, a trzecie Maja Kruczek i Julia Kielak. Wśród panów najlepsza okazała się para Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak, drugie miejsce zajęli Igor Ciemachowski i Adam Sobstyl, a trzecie duet Michał Kądzioła i Marcin Ociepski.

Licznie przybyli kibice wspierali również aukcje charytatywne, z których dochód został przeznaczony na rzecz chorego małego Kubusia, który ma  zaledwie 16 miesięcy, ale zmaga się z poważnymi schorzeniami. 

Na jego rzecz zorganizowano również charytatywny mecz gwiazd, w którym zagrali znani i utytułowani siatkarze, jak Paweł Zagumny, Wojciech Żaliński, Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Jan Firlej, Łukasz Wiśniewski, Michał Ruciak czy pochodzący z Przysuchy Jakub Bucki. 

Siatkarze przekazali na licytację koszulki z autografami podwójnych zwycięzców Ligi Mistrzów Grupy Azoty – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle czy piłki z autografami reprezentantów Polski.

W ramach Orlen PKO Volley Tour 2022 zorganizowano również Miasteczko Sportu, z którego korzystały prawdziwe tłumy. Była strefa siatkówki, zumby, malowania twarzy, dmuchanych zamków i trampolin i wiele innych atrakcji.

Skip to content