Wrzesień w gminie Wolanów obfitował w sportowe wydarzenia, a to za sprawą Europejskiego Tygodnia  Sportu, którego obchody w 2022 roku przypadały na okres od 23 do 30 września. Do akcji zaangażowały się niemal wszystkie placówki z terenu całej gminy.

Gmina Wolanów po raz pierwszy przystąpiła do tego europejskiego projektu w 2021 roku.  Do tegorocznej akcji włączyły się szkoły, przedszkole, kluby seniora oraz  instytucja kultury. Publiczna Szkoła Podstawowa w  Mniszku zorganizowała  międzyszkolny zręcznościowy tor przeszkód w dwóch kategoriach wiekowych kl. 4-6 i 7-8 i gościła uczniów szkoły ze Sławna i Bieniędzic. W turnieju brało udział 8 drużyn.  Rywalizacja odbywała się w nowej hali sportowej, którą placówka cieszy się od dwóch lat.

W Publicznej  Szkole Podstawowej  w Bieniędzicach do aktywności sportowej  włączyli się również   nauczyciele.   W turnieju w dwa ognie  zmieniające się drużyny uczniów grały z drużyną pracowników szkoły.  Przy sprzyjającej pogodzie cała szkoła czynnie uczestniczyła w ruchu na świeżym powietrzu.  

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie posiada dobre zaplecze kadrowe oraz lokalowe i prowadzi oddziały sportowe, była więc organizatorem turnieju piłki siatkowej dziewcząt i chłopców klas IV-VIII.

W  Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Sławnie  w międzyszkolnym  turnieju gier i zabaw dla kl. I-III do rywalizacji stanęli  gospodarze oraz uczniowie ze  szkoły w Bieniędzicach. Goście mieli okazję do rozgrywek na nowej, dużej sali gimnastycznej.  Tym bardziej należą się im gratulacje za   wygrany turniej.

„Sport to zdrowie – każdy to powie” pod takim hasłem odbyły się  zawody dla  przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Wolanowie. Dzieci 5 i 6 – letnie uczestniczyły w sportowej zabawie, gdzie liczyła się szybkość i zwinność, ale i precyzja ruchów oraz utrzymanie równowagi całego ciała. Dodatkową atrakcją  dla dzieci było  niecodzienne dla nich miejsce wydarzenia. Korzystając z bliskości i uprzejmości wolanowskiej szkoły  impreza mała miejsce na pełnowymiarowej hali sportowej.
Do szkolno-przedszkolnych wydarzeń sportowych dołączyły inicjatywy uczestników  klubów seniora. Na miarę możliwości lokalowych i ruchowych,  klubowicze z Młodocina Większego konkurowali z  seniorami w Chruślicach. Nie zabrakło siatkówki czy slalomu z piłką,  a wszystko stosownie do wieku. Europejski Tydzień Sportu zakończył rajd nordic walking organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Wolanowie z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „Radość”.

Skip to content