Dynamiczny koniec roku

Powoli kończy się termomodernizacja budynku świetlicy w Kłonowie. Zostało już niewiele prac. Budynek został ocieplony. Wymienione zostały okna, a także drzwi zewnętrzne. Ocieplony został również dach, wymieniony będzie również piec. Tak jak już informowaliśmy, koszt tych prac to kwota prawie 214 tysięcy złotych. Na zimę będzie tu miło i przyjemnie. Jak zapewniają pracownicy budowlani, do końca listopada będzie można już skorzystać z obiektu.

Zakończona również została modernizacja placu przed Urzędem Gminy w Goździe. Chodzi tu głównie o prace ogrodnicze. To serce gminy i wizytówka, a w poprzednim roku wykonano tutaj lewą część trawnika. Posadzono piękne krzewy, rośliny. Z kolei w listopadzie odebrano drugą część placu przed urzędem. Już teraz wygląda to pięknie, ale na prawdziwe efekty musimy poczekać do wiosny, aż zacznie wszystko zakwitnie.

W Małęczynie na ul. Radomskiej zamontowano progi zwalniające. Dla większości mieszkańców tamtych okolic jest to ważne przedsięwzięcie, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom idącym do szkoły. Nie brakowało osób, które krytycznie wypowiadały się na temat progów. Ich zdaniem niepotrzebnie spowalniają ruch, mogą też uszkodzić auto. Urząd Gminy wyjaśnia jednak, że inicjatorami ich budowy byli mieszkańcy Małęczyna, którzy wraz z Radą Sołecką zebrali około 100 podpisów pod petycją w sprawie wykonania progów zwalniających. Pismo w tej sprawie trafiło do Urzędu Gminy a Rada Sołecka podjęła stosowną uchwałę w tej sprawie. Wyjaśnione zostały też kwestie techniczne, dlaczego właśnie tutaj i takie progi zostały zamontowane.

Skip to content