Jubileuszowa XX edycja Rajdu Rowerowego w Rzeczniowie

Karol Burek, wójt gminy Rzeczniów: – Odniósł się także do ogólnopolskich nagród i wyróżnień jakie na przestrzeni lat otrzymała inicjatywa rajdu. Szczególne wyrazy wdzięczności Wójt Gminy Rzeczniów składa Kołom Gospodyń Wiejskich, które włożyły ogrom pracy w przygotowanie przepysznych dań oraz partnerom XX Rzeczniowskiego Rajdu Rowerowego „Ty i ja. Rowery dwa” wśród których byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenie Tworzyć Edukować Rozwijać, Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie, Zespół Szkół w Rzeczniowie, Szkoła Podstawowa w Grabowcu, Komenda Powiatowa Policji w Lipsku, Pan Krystian Linowski PROROWERY.pl Radom, Pan Tomasz Paluch.

W imprezie wzięło udział ponad 300 osób. Rajd rozpoczął się rejestracją na skwerze w Rzeczniowie. Wszyscy zostali wyposażeni w zestaw promocyjny w postaci koszulki i odblaskowej saszetki . Karol Burek, wójt gminy Rzczniów, oficjalnie rozpoczął XX edycję rajdu i opowiedział o atrakcjach jakie czekają na wszystkich po dotarciu na metę. Cała kolumna rowerzystów wyruszyła w malowniczą trasę o długości prawie 22 km przez Rzeczniówek – Rzechów Stary – Grabowiec – Rzeczniów – Kolonię – Kotłowacz – Grechów i powróciła na Skwer do Rzeczniowa. Zabezpieczenie medyczne i techniczne oraz bezpieczeństwo przejazdu zapewnili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, Posterunku Policji w Siennie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Rzeczniowa. Pomocną dłonią przy poprawianiu stanu technicznego rowerów służyli również Tomasz Paluch oraz Pan Krystian Linowski z firmy Prorowery.pl Radom.

Po drodze odbyły się dwa postoje – przy Szkole Podstawowej w Grabowcu oraz przy remizie w Grechowie. Po dotarciu na metę na zmęczonych rowerzystów czekał poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z Rzeczniowa, Rzeczniówka, Grabowca, Grechowa, Jelanki, Pawliczki i Rybiczyzny. Następnie wszyscy mogli podziwiać akrobacje rowerowe w wykonaniu Piotra Bielaka – uczestnika programu „Mam Talent”, który do zabawy zaangażował publiczność.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także miasteczko rowerowe, refleksomierz oraz alkogogle. Na stoisku OSP Rzeczniów można było podziwiać samochód marki Volvo wraz z wyposażeniem oraz pokaz pierwszej pomocy i sprzętu ratowniczo – gaśniczego. W namiocie firmy Prorowery.pl zaprezentowano trzy rowery z napędem elektrycznym.

Skip to content