W grudniu 2022 roku rozpoczęła się budowa nowych domów dla wychowanków Powiatowego Zespołu Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Siennie

Obecnie na terenie powiatu lipskiego znajduje się Powiatowy Zespół Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Siennie, gdzie przebywa ponad 40 osób. Aktualne przepisy stanowią o maksymalnej liczbie 14. podopiecznych w jednej placówce.

– W Lipsku powstają trzy domy dziecka. To nasze marzenie, ale i ogromna zmiana oraz nadzieja dla podopiecznych placówki w Siennie, którzy otrzymają zupełnie nowe miejsce, stworzone od podstaw z myślą o zapewnieniu im jak najlepszych warunków do życia, nauki i startu w przyszłość. Troska o dzieci pozostające pod opieką naszego samorządu to priorytet dla obecnego Zarządu Powiatu – mówi Maria Węgrzecka, Wicestarosta Powiatu Lipskiego.

Budowa trzech nowych domów wraz z budynkiem administracji ma kosztować 6 691 697,57 zł i jest to możliwe dzięki współfinansowaniu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zdjęcia: SP w Lipsku

Skip to content