30 listopada 2022 roku pod Honorowym Patronatem Starosty Białobrzeskiego odbyło się wydarzenie „To nie żadne bajki, dziś mamy Mikołajki”. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole Niepubliczne „Promyczek” w Białobrzegach.
W ramach bogatego i różnorodnego spotkania świąteczno – mikołajkowego w Hali Widowiskowo – Sportowej spotkali się przedszkolacy z białobrzeskich przedszkoli, dzieci uchodźców z Ukrainy oraz członkowie rodzin zastępczych z terenu Powiatu Białobrzeskiego.

– Jako Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Promyczek” pierwszy raz wyszłam z inicjatywą integracji placówek przedszkolnych z terenu Gminy Białobrzegi, zapraszając jednocześnie do udziału w akcji dzieci z Ukrainy oraz rodziny zastępcze. Cieszę się, że inicjatywa ta zyskała zainteresowanie Zarządu Powiatu Białobrzeskiego, dzięki czemu mogliśmy spotkać się w Hali Widowiskowo – Sportowej. – mówi Agnieszka Kornet – Marciszewska, dyrektor Przedszkola „Promyczek”
Głównym punktem wydarzenia była zabawa z duetem klaunów, którzy w świątecznej atmosferze serwowali dzieciom coraz to weselsze zabawy i piosenki. W tak szczególnym dniu nie mogło zabraknąć spotkania ze Świętym Mikołajem. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały paczki świąteczne ufundowane przez Dyrektor Agnieszkę Kornet – Marciszewską oraz Zarząd Powiatu Białobrzeskiego.

– To nie pierwszy raz, kiedy Powiat Białobrzeski wspiera wydarzenia dla dzieci i młodzieży. Cieszę się, że przy tego typu okazjach może nastąpić integracja społeczna. Dziękuję za zaproszenie na to wydarzenie, zwłaszcza w imieniu rodzin zastępczych, które wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie mamy pod swoją opieką. Życzę wszystkim udanej zabawy. – mówił na rozpoczęcie wydarzenia Bartłomiej Kowalczyk, wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego.

Skip to content