Starostwo Powiatowe w Przysusze w czasie podpisywania dokumentów z wykonawcą reprezentowali: wicestarosta Marek Kilianek, skarbnik Ewa Białecka oraz kierownik Wydziału Zamówień Publicznych Grzegorz Borycki.

Pierwsza edycja Polskiego Ładu w powiecie przysuskim wchodzi w życie

Przetarg na rozbudowę Starostwa Powiatowego w Przysusze został rozstrzygnięty, podpisano też umowę z wykonawcą. Rozbudowa wraz z przebudową starej części siedziby Starostwa otrzymał dofinansowanie 17 milionów, a wkład własny z budżetu powiatu wyniesie 3 miliony złotych.

W pierwszym przetargu na prace, złożono ofertę opiewającą na 42 miliony złotych, przy czym wartość kosztorysowa zadania to 22 miliony. Przetarg ten został unieważniony przez władze powiatu, a wkrótce potem został rozpisany kolejny. Drugi przetarg został rozstrzygnięty za kwotę przekraczającą 27 milionów złotych.

– Udałem się Warszawy, wiemy już z jakiego źródła uzupełnimy brakującą kwotę. Inwestycja jest zaplanowana na 2,5 roku, a więc liczę, ze pierwsze 8 miesięcy będzie czasem na wykonanie dokumentacji i uzyskanie wszelkich pozwoleń. Prawdopodobne jest, że wiosną przyszłego roku rozpoczną się pierwsze prace. W czasie przebudowy wystąpią zapewne utrudnienia w bieżącej pracy starostwa i już teraz pragnę przeprosić wszystkich mieszkańców z tego tytułu. Po wszystkich zrealizowanych przez powiat dużych inwestycjach przyszedł czas, żeby poprawić warunki obsługi mieszkańców powiatu – mówi Marian Niemirski, starosta przysuski.

W ocenie władz samorządowych powiatu, po przebudowie starostwo będzie zajmować budynek o ciekawej architekturze, który stanie się najładniejszy w mieście, usytuowany na samej górze. Do istniejącego obiektu zostaną dobudowane dwa skrzydła, a dodatkowo na połowie obecnej siedziby powstaną dwie nowe kondygnacje. Dzięki temu do jednego obiektu zostaną wprowadzone prawie wszystkie powiatowe jednostki, które dzisiaj są w różnych częściach miasta.

Skip to content