11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka, symbol niezależności i wolności. W tym roku mieszkańcy Powiatu Białobrzeskiego uczcili to ważne święto w sposób wyjątkowy. Oto relacja z obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się w naszym regionie.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:15 w Kościele pw. Świętej Trójcy w Białobrzegach. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję wziąć udział we Mszy Świętej, w której modlili się za naszą Ojczyznę oraz uczcili pamięć tych, którzy oddali życie za niepodległość Polski. Był to moment zadumy i refleksji nad historią naszego kraju. Po zakończeniu uroczystości religijnej, o godzinie 11:00, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Białobrzeskiego Sylwestra Korgula oraz Wójta Gminy Promna Wojciecha Nowaka rozpoczął się Rodzinny Piknik Patriotyczny w Forcie Pacew. Wydarzenie to przyciągnęło liczne grono miłośników militariów, strzelectwa oraz mieszkańców, którzy pragnęli uczcić ten wyjątkowy dzień w patriotycznej atmosferze.

Uroczyste rozpoczęcie pikniku było okazją do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 12:00. Następnie uczestnicy mieli okazję podziwiać wystawę pojazdów militarnych oraz zapoznać się z bronią historyczną. Dla młodszych gości była przygotowana atrakcja w postaci strzelania z broni bocznego zapłonu, przeznaczona dla młodzieży do 16 roku życia. Ponadto, na pikniku można było podziwiać pokaz sprzętu strażackiego oraz dioramę stworzoną przez grupę rekonstrukcji historycznej. Nie zabrakło również tradycyjnej grochówki i ogniska, które dodatkowo umiliły spotkanie i stworzyły atmosferę jedności i wspólnego świętowania.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Powiecie Białobrzeskim nie ograniczyły się tylko do 11 listopada. 15 listopada odbył się specjalny wieczór z piosenką patriotyczną w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach. Wspólnie śpiewano pieśni i piosenki patriotyczne, które budziły ducha dumy narodowej. Na szczególną uwagę zasługiwał występ Orkiestry Dętej z OSP Białobrzegi, która swoją muzyką podkreśliła ważność tego wyjątkowego dnia.

Te dni w Powiecie Białobrzeskim były pełne wzruszeń i radości. To wspaniałe wydarzenie przypomniało nam, jak ważne jest oddanie hołdu naszej Ojczyźnie i kontynuowanie dążeń naszych przodków do wolności i niezależności. Niech ta duma i miłość do Polski towarzyszą nam każdego dnia!

Skip to content