W Radomiu, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się zawody Drużyn Pożarniczych południowego Mazowsza, połączone z piknik strażackim. Nagrody uczestnikom wręczała Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

Sportowe zawody dla strażaków odbyły się w niedzielę na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu. Wystartowało 18 zespołów, w tym 3 drużyny żeńskie, z całego regionu radomskiego. To nie była łatwa rywalizacja, bo strażacy musieli zmagać się z niemiłosiernym upałem, więc przyszło im biegać i skakać przez przeszkody w pełnym wyposażeniu.

Wśród męskich ekip zwyciężyła Dąbrówka Podłężna z gminy Zakrzew. Kolejne lokaty zajęli ochotnicy z Wysokiego Koła, Grójca, Stawiszyna i Borkowic. Wśród pań rywalizacja też była pełna emocji. W tym przypadku zwyciężyła drużyna OSP Stawiszyn, przed Grabowcem i Wierzbicą. – Wszyscy dobrze wiemy, jak ciężko jest być strażakiem, to dyscyplina, wiele wyrzeczeń. Wszyscy dziękujemy za waszą wspaniałą służbę. Za to, że nie tylko oddolnie tworzycie społeczności lokalne, ale poświęcacie swoje zdrowie, czas, serca dla nas Polaków w różnych okolicznościach. Kiedy trzeba pomoc – pomagacie, wspieracie, zawsze jesteście chętni do pomocy. I za to serdecznie dziękuję – mówiła minister Anna Moskwa.

Zawody pożarnicze połączone były z piknikiem rodzinnym, który odbył się na obiektach MOSiR. Nie brakowało smakołyków, konkursów dla najmłodszych i dobrej zabawy. Ponadto w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024, Bernadetta Nędzi, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Radomiu prezentowała dofinansowany sprzęt, czyli Bezzałogowy Statek Powietrzny zgodnie z projektem „Lotem za kłopotem – monitoring zagrożeń- Bezpieczeństwo Górą!” Prezentację lotu drona przeprowadził Sylwester Szymczak, który ukończył profesjonalny kurs finansowany również z tego programu.

Skip to content