Ochotnicza Straż Pożarna z Klwatki Królewskiej świętowała jubileusz 60-lecia swojego istnienia. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Małęczynie, sprawowanej przez  ks. biskupa Marka Solarczyka. Po niej brać strażacka wraz z zaproszonymi gośćmi udała się na plac przed remizą strażacką w Klwatce Królewskiej. Tu wygłoszono okolicznościowe przemówienia, w których nie brakowało podziękowań, gratulacji i życzeń.

Ciepłe słowa pod adresem druhów z Klwatki padły m.in. z ust eurodeputowanego, Zbigniewa Kuźmiuka, parlamentarzystów ziemi radomskiej:  Marka Suskiego, Dariusza Bąka, Radosława Fogla, Anny Kwiecień, wicewojewody mazowieckiego, Artura Standowicza, a także wójta gminy Gózd, Pawła Dziewita.

– Ochotnicze straże pożarne są niezwykle ważnym elementem naszego społeczeństwa. Szczególnie w gminach samorządach są elementem bezpieczeństwa. Jestem zaszczycony, że mamy siedem jednostek OSP, a od kiedy jestem wójtem, powstały wszędzie młodzieżowe drużyny pożarnicze. To jeszcze większa mobilizacja, żeby was wyposażać, szkolić, abyście przynosili nam chlubę. W ciągu ośmiu lat zainwestowaliśmy w jednostki około 3 miliony złotych. W Klwatce widać te efekty zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Chcę podziękować strażakom właśnie z Klwatki, którzy obchodzą jubileusz. Służba to nie tylko piękny mundur, ale też ciężka praca i wsparcie dla mieszkańców. Życzę Wam zdrowia, pomyślności i szczęśliwych powrotów – mówił wójt gminy Gózd, Paweł Dziewit.

Po zakończeniu uroczystości jubileuszowych zaproszeni goście przeszli na plac Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza, gdzie odbył się Piknik Rodzinny z Produktem Polskim Bitwa Regionów.

W kulinarnych potyczkach wzięło udział siedemnaście Kół Gospodyń Wiejskich z regionu radomskiego, w tym dwa z terenu naszej gminy: KGW Małęczyn i KGW Klwatka. Koła na okoliczność konkursu przygotowały – w oparciu o stare receptury – przepyszne, niespotykane dzisiaj  potrawy, Zwyciężyły Kotarwiczanki – KGW z gminy Kowala, drugie miejsce zajęły gospodynie z Maliszowa, a trzecie Jedlnianki z gminy Pionki.

Na pikniku nie brakowało oczywiście wielu innych atrakcji, zwłaszcza tych dla dzieci, a także fajnej muzyki. Na scenie zagrał Zespół muzyczny The Acords z Ostrowca Świętokrzyskiego, a wieczorem muzykę taneczną serwował DJ Wikall.

Klwatka
Skip to content