W dniu 19 czerwca br. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze miał miejsce Piknik Strażacki. Wspaniała pogoda tego dnia sprzyjała spacerom rodzinnym, zatem impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem całych rodzin. Strażacy przygotowali mnóstwo ciekawych atrakcji. Począwszy od wejścia na teren imprezy, gdzie dzieci otrzymywały słodki upominek oraz napój, aby ugasić pragnienie w ten gorący dzień.

Następnie wybór poszczególnych atrakcji był uzależniony od zainteresowań, a było w czym wybierać, ponieważ można było sprawdzić swojego „cela”, kopiąc piłką w ogromną tarczę strzelecką, zdolności wspinaczkowe można było przećwiczyć wchodząc na dmuchaną ściankę wspinaczkową lub wspinać się na puste skrzynki po napojach oraz wspinalnię przy pomocy drabiny hakowej. Można było spróbować strażackiej konkurencji sportowej w pełnym ubraniu bojowym, tu naprawdę było bardzo gorąco od ubrania ochronnego. Najmniejsze dzieci mogły poskakać oraz zjechać na dmuchanych zjeżdżalniach, które oferowały moc emocji. Na odważnych czekał namiot wypełniony bezpiecznym i nie szkodliwym dymem, skąd trzeba było uratować misia, który się tam zgubił. Fani motoryzacji mieli nie lada gratkę, bowiem czekały na nich samochody, które liczą ponad pół wieku i są nadal sprawne. Nie można też zapomnieć o odrestaurowanych zaprzęgach konnych, które kiedyś służyły do gaszenia pożarów, a teraz pięknie się prezentowały ku uciesze zwiedzających. Malowanie buzi dzieci, które brały udział w zajęciach z animatorami to kolejny z pomysłów strażaków na ten wspaniały dzień.

Dużą popularnością cieszył się pokaz gaszenia palącego się tłuszczu w garnku, przy pomocy którego strażacy zademonstrowali jak nie należy postępować w przypadku wystąpienia takiego zagrożenia. Kolejną z atrakcji obleganą przez dzieciaki był strażacki Melex i Quady, którymi urządzono przejażdżki alejkami pobliskiego parku. Wszyscy zmęczeni, którzy chcieli chwilkę odsapnąć, mogli wziąć udział w warsztatach na temat udzielania pierwszej pomocy, posłuchać pogadanek o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku w górach oraz nad wodą. Wszyscy uczestnicy pikniku mieli sposobność obejrzeć pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z przysuskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Ten dzień przyniósł wszystkim oprócz wymarzonej pogody, wiele wspaniałych wrażeń, a uśmiechy dzieci były najlepszym świadectwem na to, że tegoroczny piknik możemy zaliczyć do bardzo udanych.

Skip to content