Kilkaset osób odwiedziło zorganizowany po raz pierwszy Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy w Bielisze w gminie Zakrzew. Było pysznie, muzycznie i przede wszystkim świątecznie. Na scenie wystąpiła Kapela Góralska Ciupaga oraz wiele zespołów i solistów z całego powiatu.

Za nami I Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy. Wspólnie z Powiatem Radomskim imprezę organizował Urząd Gminy Zakrzew oraz Powiatowy Instytut Kultury. W nocy z soboty na niedzielę nad region radomski napłynął niż Brygiga, który przyniósł spore opady śniegu. Szybko okazało się jednak, że tylko dodały one zimowej, świątecznej atmosfery, a uczestnicy i tak świetnie się bawili.

Na jarmark dotarł święty Mikołaj wraz z prawdziwymi reniferami. Do późnych godzin wieczornych wielu gości wydarzenia robiło sobie zdjęcia na czerwonych mikołajowych saniach.

Z całego powiatu zjechały się Koła Gospodyń Wiejskich, a także wystawcy. Pierożki, bigos, łazanki, barszcz czerwony z uszkami, racuchy… słowem same wspaniałości. Było biało, świątecznie, pysznie, ale też muzycznie, bo na scenie w Bielisze aż do wieczora działo się bardzo dużo. Zaśpiewał zespół Kalina z gminy Zakrzew, wystąpił zespół Czerwone Korale z gminy Jedlińsk, czy też Gozdowianki oraz Stępocianki. Piękny występ dała Wioletta Kwapisz z gminy Wierzbica.

Do Bielichy dotarł również ksiądz biskup Marek Solarczyk. On również przyznał, że obfity śnieg w niczym nie przeszkodził, aby spędzić razem czas, a wręcz przeciwnie, dodał bożonarodzeniowego klimatu. Złożył życzenia wszystkim, podzielił się też opłatkiem z uczestnikami jarmarku.

Na koniec na widzów czekała wisienka na torcie. „Spod samiuśkich Tater” przybyła do nas Kapela Góralska Ciupaga. Dziewięciu prawdziwych górali zagrało niesamowity, energetyczny koncert i w ten mroźny wieczór rozgrzali wszystkich pod sceną.

– Zamówiliśmy śnieg, ale nasze zamówienie było chyba razy dwa (śmiech), ale trzeba się cieszyć, bo atmosfera i klimat jest świąteczny, a frekwencja dopisała. Na scenie działo się bardzo dużo. Szereg pięknych piosenek, wykonywanych przez lokalnych artystów, a na placu mnóstwo straganów, gdzie serwuje się tyle pysznych potraw, słodyczy, wędlin. Bardzo dziękuję mieszkańcom całego Powiatu Radomskiego, którzy tłumnie tu przybyli. Widać, że ludzie chcą być razem, chcą spędzać ten przedświąteczny czas. To jest najlepszy moment na integrację, czas dla rodziny

Waldemar Trelka

starosta radomski

Skip to content