– Dziękujemy za poczucie i świadomość, na czym polega wyjątkowość pracy w szkole. Za dawanie w codziennym trudzie świadectw, z jaką odpowiedzialnością i zaangażowaniem należy ją wykonywać, kształtując nowe pokolenia Polaków – takimi słowami Sławomir Śmieciuch, Starosta Lipski rozpoczął uroczystość Powiatowego Dnia Edukacji, która odbyła się w Lipskim Centrum Kultury.

Wydarzenie było okazją do podziękowania wszystkim związanym z oświatą, za wytężoną i pełną poświęcenia pracę, za serce oddane dzieciom i młodzieży, za mądre i odpowiedzialne kształtowanie osobowości młodego pokolenia Polaków, za cierpliwość, zrozumienie i poczucie bezpieczeństwa.

Uroczystość rozpoczęła Klaudia Małek, animator kultury z LCK, która wykonała utwór „Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar, po czym nastąpiła część oficjalna. Poprowadził ją Zbigniew Ostrach, urzędujący członek Zarządu Powiatu. Starosta lipski przywitał zaproszonych gości, wśród których byli miedzy innymi: posłowie Anna Kwiecień, Marek Suski, Andrzej Kosztowniak, radni Powiatu Lipskiego, przedstawiciel gminy Sienno, sekretarz Dorota Wojtas-Lorek oraz przedstawiciele jednostek i stowarzyszeń powiatu lipskiego.

Podczas wydarzenia dyrektorom jednostek oświaty zostały wręczone listy gratulacyjne, które będą przekazane wszystkim pracownikom szkół. List został również wręczony Pawłowi Garbalskiemu, dyrektorowi Szkoły Muzycznej I Stopnia w Sienie oraz Czesławowi Sieczce, dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie.

W tym roku wręczono statuetki w ramach konkursu Super Belfer 2022, w którym uczniowie wybierali ulubionego nauczyciela. Statuetki otrzymali: Agnieszka Szwagierek z Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą, Marek Łata z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku, Iwona Krupa z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Solcu nad Wisłą, Marek Gałęza z Zespołu Szkół Technicznych w Siennie oraz Łukasz Jędrzejewski z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hucie.

Wydarzenie oprócz okolicznościowych przemów, które wygłosili miedzy innymi: Marek Suski – Poseł na Sejm RP i Maria Chmielnicka – dyrektor SPZZOZ w Lipsku, było okraszone wspaniałymi występami uczniów z jednostek oświatowych powiatu lipskiego. Zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych z Sienna, Izabela Majchrzyk, uczennica klasy IV Technikum, która na flecie poprzecznym wykonała utwór „Jesteś powodem”, Bartosz Gołda, uczeń kl. I Technikum, który na akordeonie wykonał walc Johanna Straussa pod tytułem „Nad pięknym modrym Dunajem” oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku, uczennice klasy IV LO: Agata Cebula i Zuzanna Dusza w utworze „Będę nauczycielką”, uczniowie z Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą, duet instrumentalno-wokalny Bartosz Bochenek i Oliwia Pawelec zaprezentowali zaś utwór z repertuaru zespołu Dżem pod tytułem „Wehikuł czasu”. Zaprezentowali się też uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Solcu nad Wisłą i Szymanowie. Fabian Gwiazda wyrecytował wiersz pod tytułem „Oda do nauczyciela”, a skecz pod tytułem „Lista obecności” zaprezentowali: Daniel Kryger, Kacper Heniuk, Daria Toszek, Szymon Polaszek, Leon Chomik, Kacper Suszek, Anna Nanu, Hubert Kiełkowski. Uczniowie z Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Hucie. Anna Basiak, Martyna Bielecka i Michał Stańkowski zaśpiewali piosenkę pod tytułem ”Żyj do przodu”.

Po części oficjalnej amatorska grupa teatralna „Otwarte Drzwi” działająca przy Lipskim Centrum Kultury zaprezentowała spektakl „Tak Pan mówi?”, wprowadzając publiczność w komediowy nastrój. Wydarzenie zwieńczył poczęstunek, na którym wszyscy uczestnicy skosztowali tortu.

Skip to content