Zakończyła się modernizacja budynku Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Białobrzegach

Budynek zlokalizowany przy drodze krajowej nr 48 (przy wlocie do Białobrzegów) stanowi jedną z wizytówek Powiatu Białobrzeskiego. Przez wiele lat zarówno sam budynek jak i jego otoczenie były zaniedbane i mało reprezentatywne.

Dziś budynek przeszedł kompleksową termomodernizację, dodatkowo wymienione zostały okna i drzwi. Na dachu zamontowano fotowoltaikę, wymieniono źródło ciepła, a także przeprowadzono remonty pomieszczeń biurowych wewnątrz budynku. – Zdaję sobie z tego sprawę, że komfort pracy jest ważny w każdej jednostce organizacyjnej, jednak nie znam jednostki, w której zaniedbania byłby większe niż w Powiatowym Zarządzie Dróg Publicznych, dlatego zadanie to zostało włączone do projektu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dziś pracownicy, zarówno administracyjni, jak i fizyczni pracują w dogodnych warunkach – mówi starosta białobrzeski Sylwester Korgul.

Oprócz nakładów poniesionych na modernizację budynku Zarząd Powiatu Białobrzeskiego dokłada wszelkich starań, aby jednostka była dobrze doposażona w sprzęt, który jest niezbędny do sprawnej realizacji zadań w terenie. – Ciężko mi było sobie wyobrazić, że jednostka ukierunkowana na wiele prac fizycznych nie dysponuje podstawowym sprzętem, który tę ciężką pracę by ułatwiał. Kiedy rozpoczynałem pracę na stanowisku starosty na wyposażeniu jednostki były m.in. stare samochody ciężarowe, które często ulegały awariom. Przez ostatnie cztery lata udało nam się to zmienić – podkreśla starosta Korgul. Do Zarządu Dróg trafiły dwa samochody ciężarowe, samochód dostawczy, koparka, nowa kosiarka do ciągnika. W 2023 roku zaplanowano zakup drugiego, nowego ciągnika, a na przełomie 2022 i 2023 frezarki do pni drzew.

Białobrzegi
Skip to content