Na bezpieczeństwo i wyposażenie jednostek straży pożarnej, przydaje się każda złotówka, a gdzie są największe potrzeby wiedzą najlepiej w poszczególnych gminach. Powiat Radomski przeznaczył ponad pół miliona złotych na wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych.
Każda z 13 gmin, tworzących powiat otrzymała 40 tysięcy złotych. Inauguracja nowego powiatowego programu wsparcia odbyła się podczas I Forum Organizacji Pozarządowych – Ochotniczych Straży Pożarnych w restauracji Selavi w Jastrzębi. Właśnie tam włodarze gmin wraz z przedstawicielami jednostek OSP odebrali symboliczne czeki.
Warto przypomnieć, że dotacje przyznano w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2025-2028 pod nazwą „Bezpieczny Powiat Radomski”. Przekazano dotacje celowe w wysokości 40 tysięcy złotych z przeznaczeniem na sfinansowanie zadania własnego gminy w zakresie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, działających na terenie danej gminy.
Za wsparcie dla jednostek dziękowali nie tylko włodarze i prezesi lub naczelnicy straży pożarnych. Słowa podziękowania wobec władz powiatu skierował również st. bryg. Łukasz Szymański, komendant radomskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej, a także dh. Paweł Tuzinek, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu.
Z kolei Powiatowy Instytut Kultury zadbał o to, aby strażacki wieczór odbył się w wyjątkowym, muzycznym klimacie. Byliśmy świadkami pięknego występu trio: Agata Załuska (wokal), Aleksandra Markowicz (skrzypce) i Alicja Skórkiewicz (saksofon). Urocze i utalentowane artystki znane są z programu „Jaka to melodia?”, a co ważniejsze pochodzą z Powiatu Radomskiego.
