Zespół Akrobacyjny Orlik z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu świętuje w tym roku 28. rocznicę powstania. Swoją służbę zakończyli już najbardziej doświadczeni piloci: ppłk pil. Michał Anielak oraz mjr pil. Michał Jabłoński. Podczas pokazów AIRSKY w Piastowie Orliki po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowały się na niebie w składzie: kpt. Filip Rybczyński (nowy dowódca zespołu), kpt. Adrian Iberle, kpt. Szymon Wojtczak oraz ppłk Krzysztof Kidacki. (…) chcemy skupić się na szkoleniu kolejnych pilotów akrobacyjnych, aby w przyszłych sezonach wrócić do Was w pełnym składzie i z jeszcze ciekawszym programem pokazowym.” – piszą piloci z Radomia.
