Tłumy gości, klimatyczna muzyka i słoneczna pogoda – trudno o lepsze rozpoczęcie cyklu wydarzeń pod hasłem „Ogród z historią” w Jedlni – Letnisku. Powiatowy Instytut Kultury wraz z partnerami przez całe lato zaprasza na koncerty, wystawy i spotkania historyczne, które odbywają się w ogrodzie przy ulicy Nadrzecznej 64.
Powiatowy Instytut Kultury dociera do każdej z gmin Powiatu Radomskiego, aby wspierać istniejące tam wartościowe wydarzenia kulturalne i razem z lokalnymi społecznościami tworzyć nowe, interesujące projekty. W Jedlni – Letnisku znajduje się wyjątkowe miejsce: drewniany, przepiękny, ponad stuletni dom tuż na zalewem, otoczony przepięknym ogrodem przy ul. Nadrzecznej 64. Jego gospodarze Grażyna i Jerzy Chrzanowscy oraz ich syn Filip Chrzanowski otworzyli to miejsce dla spotkań z kulturą i historią.

Spotkania z cyklu „Ogród z historią” zainaugurował koncert zespołu The Flying Jazz Band, formacji stworzonej przez radomskich muzyków, którym w sercach gra jazz. Podczas kolejnych spotkań przy ul. Nadrzecznej 64 będą gościć muzycy z Radomia, Polski, Ukrainy, ale nie tylko. Co miesiąc w „Galerii na Płocie” będą prezentowane nowe wystawy historyczne, a historycy z Instytutu Pamięci Narodowej będą opowiadali o najnowszych dziejach Polski.

Organizatorem wydarzeń w „Ogrodzie z historią” są: Powiatowy Instytut Kultury, Rodzina Chrzanowskich herbu Suchekomnaty, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu. Patronat honorowy sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski, a patronat medialny Radio Radom 87,7 FM.

Pełny program „Ogrodu z historią” na stronie pik.radom.pl

Skip to content