– Będzie to historyczna chwila, gdyż będzie to pierwszy wybudowany blok mieszkalny przez naszą gminę. Zaniedbania poprzedników w kwestii planu zagospodarowania przestrzennego spowodowały, że realizacja tej inwestycji nie była możliwa. Rozpoczęliśmy zmianę planu zagospodarowania przestrzennego od 2015 roku. W chwili obecnej jesteśmy na etapie uzyskania pozwoleń i niezwłocznie po ich otrzymaniu ruszamy z budową. – Mariusz Dziuba, Burmistrz Miasta i Gminy

W styczniu 2022 roku samorząd Miasta i Gminy Nowe Miasto Nad Pilicą podpisał list intencyjny w sprawie powołania spółki SIM KZN Łódzkie Centrum. W konsekwencji gmina wraz z 8 innymi samorządami stała się członkiem Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Dzięki temu już niebawem zostanie wybudowany blok mieszkalny z 68 lokalami. Na działce przy ul. Tomaszowskiej powstanie trzypiętrowy, dwuklatkowy blok mieszkalny. W budynku będzie łącznie 68 mieszkań. W klatce A będą to 32 mieszkania 2 i 3 pokojowe, natomiast w klatce B będzie 36 mieszkań 1, 2 i 3 pokojowych. Łączny metraż powierzchni mieszkalnej wyniesie 2,7 tysiąca metrów kwadratowych.

Władze gminy zachęcają do zapoznania się z zasadami przeprowadzenia naboru wniosków o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego oraz określenie kryteriów pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej dla lokali mieszkalnych budowanych w ramach inwestycji realizowanej przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową KZN Łódzkie Centrum , zestawieniem mieszkań, projektami budowanego budynku wraz z zagospodarowaniem terenu infrastruktury technicznej oraz z wizualizacjami wybudowanego bloku mieszkalnego.

Skip to content