Ponad 1,2 miliona złotych kosztował nowy MAN, czyli autokar, z którego korzystać będą maluchy z Zespołu Szkolno Przedszkolnego ze Wsoli. Niedawno wójt gminy Jedlińsk, Kamil Dziewierz, uroczyście przekazał kluczyki do tego nowoczesnego pojazdu.

Uroczystość wręczenia autokaru odbyła się kilka tygodni temu. Nowy pojazd poświęcił ksiądz doktor Roman Kotlimowski, proboszcz parafii we Wsoli. Później zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły. Koszt zakupu autobusu wyniósł niemal 1,2 mln zł, z czego 960 tys. zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Dzięki nowemu autobusowi uczniowie nie muszą płacić za dowóz do szkoły. Z darmowego transportu mogą korzystać między innymi uczniowie ze Wsoli, Piastowa, Klwat czy Wielogóry.

– Prawo i Sprawiedliwość przykłada olbrzymią wagę do bezpieczeństwa na różnych poziomach, różnych dzieci i młodzieży. Taki nowoczesny, wygodny autokar to bezpieczeństwo –  mówił podczas uroczystości Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Na autobusie umieszczono między innymi rysunki uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wsoli.

– Te rysunki pokazują, że od dawna marzyliście o takim pięknym autobusie. Dzisiaj możemy się spotkać i powiedzieć, że marzenia się spełniają – mówiła Anna Kwiecień, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Skip to content