Trwają już ostatnie prace przy budowie drugiego budynku szpitala powiatowego w Pionkach

Dziennikarze i parlamentarzyści po raz kolejny odwiedzili teren budowy szpitala powiatowego w Pionkach. Budowa drugiego pawilonu zbliża się ku końcowi, a w połowie października podpisano umowę na ostatni etap prac.
W budowanym szpitalu pojawili się m.in.: wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, minister, poseł Marek Suski, wicestarosta Krzysztof Kozera, przedstawiciele Rady Powiatu Radomskiego, Rady Społecznej Szpitala oraz Miasta i Gminy Pionki. Po placu budowy gości oprowadziła Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.

– Budynek w którym się znajdujemy, docelowo będzie liczył około 3000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, na co składają się cztery kondygnacje po około 750 metrów kwadratowych. Tu zlokalizowane będą oddział wewnętrzny, oddział rehabilitacji, oddział dzienny rehabilitacji, poradnie zabiegowe. Jestem bardzo wdzięczna za to, że Państwo nam zaufali. Możemy zrealizować marzenia mieszkańców i pacjentów z Pionek. To oni prosili, aby ta lecznica była rozbudowana i mieli godziwe warunki do tego, aby mogli być hospitalizowani. Nasi pracownicy przez lata czekali na to, aby mogli normalnie pracować – mówiła dyrektor Bernarda Dudek.

Ruszył ostatni etap inwestycji

Przypomnijmy, że w połowie października podpisano umowę z wykonawcą ostatniego etapu prac o wartości ponad 13 milionów złotych, który zrealizuje radomska firma Arbud Investments. Przedmiotem umowy jest rewitalizacja i modernizacja najstarszych obiektów szpitalnych, czyli budynków apteki i dawnej chirurgii. W tym ostatnim będą mieścić się m.in. biura dyrekcji oraz laboratorium i inne pomieszczenia administracyjne. Na ten cel samorząd Powiatu Radomskiego otrzymał 10,2 miliona złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Szacowana wartość inwestycji to blisko 13,5 miliona złotych. Same prace budowlane mają kosztować 12,2 miliona, zaś kolejne 1,2 miliona zostanie przeznaczone na zakupy niezbędnego wyposażenia obiektów.

Budowa II etapu szpitala w Pionkach zbliża się ku końcowi. Cały zakres robót to blisko 80 milionów złotych.

Podczas wizytacji w budowanym szpitalu pojawili się m.in.: wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, minister, poseł Marek Suski, wicestarosta Krzysztof Kozera, przedstawiciele Rady Powiatu Radomskiego, Rady Społecznej Szpitala oraz Miasta i Gminy Pionki.

– Cały zakres robót to blisko 80 milionów złotych, a ponad 60 procent to bezpośrednie wsparcie polskiego rządu. Myślę, że wiarygodność jest kluczem do oceny działalności władz powiatu. Nie podpisywaliśmy żadnych aneksów, żadnych dodatkowych umów. Oczywiście były problemy, ale wraz z wykonawcą udaje się nam je rozwiązywać. Nie tylko szpital, ale szereg innych inwestycji drogowych, oświatowych, jest realizowany poniżej kosztorysu. Mówię to z ogromną dumą, bo czasy są niełatwe. Mogę zapewnić, że opieka medyczna dla mieszkańców naszego powiatu, zarówno ze strony szpitala w Iłży jak i Pionek, będzie zagwarantowana.

Waldemar Trelka

starosta radomski

– Rozpoczęcie budowy szpitala w Pionkach, to była bardzo trudna decyzja, a Pan starosta podejmując ją wykazał się dużą odwagą. Czas pokazał, że była to świetna decyzja i trzymam kciuki za zwieńczenie tej inwestycji.

Stanisław Karczewski

wicemarszałek Senatu RP

– Patrząc na efekt prac budowlanych już teraz można przypuszczać, że będzie to piękny i nowoczesny szpital, na miarę potrzeb mieszkańców i pacjentów. Gratuluję Panu Staroście, bo podjął się tego zadania w momencie, kiedy nie miał jeszcze pewności, że będzie miał tak duże wsparcie. To odważny człowiek

Marek Suski

poseł na Sejm RP

– Możemy mówić o sukcesie, bo dzięki wsparciu Prawa i Sprawiedliwości. Pamiętamy o pierwszym etapie budowy, dziś realizowany jest drugi etap, a podpisana została już umowa na trzeci etap. Nie zapominajmy o oświacie i budowie dróg. Tego nie było nigdy. Po ponad 20 latach kiedy ten szpital wegetował, podjęto trudną decyzję, ale czas pokazał, że była słuszna.

Zbigniew Dziubasik

członek Zarządu Powiatu Radomskiego

Skip to content