W powiecie radomskim zostały otwarte dwa wyremontowane odcinki. Pierwszy o długości ponad trzech kilometrów w gminie Gózd, zaś drugi o długości ponad 1500 metrów na terenie gminy Skaryszew. Łącznie Powiat Radomski do obu zadań otrzymał dofinansowanie w wysokości 3,86 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W obu przypadkach jest to 70 procent wartości całej inwestycji.

– Chciałbym podziękować tym, którzy pracują na rzecz naszej lokalnej społeczności. Przede wszystkim naszym parlamentarzystom za to, że są skuteczni i wiarygodni – mówił podczas uroczystego otwarcia drogi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Pierwszy odcinek “powiatówki” to nowiutka szosa z Gozdu do Rawicy, do granic powiatu. Z kolei drugi odcinek to droga z Makowca do Rawicy – od miejscowości Kłonowiec Koracz do granicy z powiatem zwoleńskim. Dodatkowo, w ramach gwarancji został ponownie wyasfaltowany odcinek od Kazimierówki do miejscowości Kłonowiec Koracz.

Na uroczystości otwarcia obu dróg dotarli parlamentarzyści: Anna Kwiecień i Marek Suski, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Murawski, radni powiatu radomskiego: Jan Kowalczyk, Zdzisław Mroczkowski, Ewa Tkaczyk, Irena Dygas i Adam Siczek. Nie brakowało również gospodarzy: Pawła Dziewita, wójta gminy Gózd i Dariusza Piątka, burmistrza miasta i gminy Skaryszew.

– Chcemy wspierać wszystkie działania związane z bezpieczeństwem infrastruktury, stąd bardzo duże środki przekazywane są na przebudowy dróg. Gratuluję panu staroście operatywności, bo jako dobry gospodarz wie, jak sięgać po te środki. W sumie będzie to już około 250 milionów złotych na inwestycje w powiecie – mówił poseł Marek Suski.

Wkład finansowy gminy Gózd w realizację zadania to kwota 200 tysięcy złotych i nie jest to jedyna inwestycja powiatowa na terenie naszej gminy, w której bierzemy udział jako samorząd. Dzięki współpracy z powiatem zyskują przede wszystkim nasi mieszkańcy – mówił wójt Paweł Dziewit.

– Wychowałam się tutaj. Kiedyś biegła tędy zwykła szlakówka. Dziś mamy wspaniałą drogę, za którą serdecznie dziękujemy – mówiła w Drożankach radna powiatu Irena Dygas. Byli również przedstawiciele firmy Strabag, która w terminie realizowała inwestycję.

Skip to content