Tymi słowami Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa rozpoczęła spotkanie z mieszkańcami powiatu kozienickiego, które odbyło się 19 marca w Zespole Szkół Nr 1 w Kozienicach. Gospodarzem wydarzenia był Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski.

Wśród gości byli: parlamentarzyści i samorządowcy związani z ziemią radomską, a także mieszkańcy sąsiednich powiatów m.in. radomskiego, białobrzeskiego, zwoleńskiego, ryckiego, czy garwolińskiego.

Podczas swojego wystąpienia Minister Anna Moskwa ogłosiła kolejny nabór wniosków w programie „Mój Prąd 5.0”. Maksymalna kwota dofinansowania wyniesie 58 tys. zł. Będzie to już nabór ciągły. Co więcej, rozszerzamy program „Mój Prąd” o dofinansowanie do zakupu powietrznych i gruntowych pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych na ciepłą wodę. Dzięki temu program będzie kompleksowym wsparciem w procesie przekształcania budynku jednorodzinnego w niskoemisyjny i efektywny energetycznie dom…- podkreślała Minister.

Tego dnia padały liczne pytania dotyczące m.in. gospodarki leśnej, programów typu „Mój Prąd” skierowanych do przedsiębiorców, bezpieczeństwa powodziowego, czy energetyki jądrowej w Polsce. Zabierający głos samorządowcy mówili o wielkim znaczeniu programów rządowych dla rozwoju i bezpieczeństwa gmin i powiatów. Były także podziękowania skierowane do parlamentarzystów PiS ziemi radomskiej za wsparcie i pomoc w realizacji kluczowych inwestycji.

Na zakończenie Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski podziękował Minister Moskwie za wizytę i konstruktywne spotkanie, a Posłom PiS ziemi radomskiej: Agnieszce Górskiej, Markowi Suskiemu, Dariuszowi Bąkowi, Radosławowi Foglowi, Posłowi PiS ziemi ryckiej Leszkowi Kowalczykowi, Europosłowi Zbigniewowi Kuźmiukowi za merytoryczny udział w dyskusji. Starosta Kozienicki podziękowania kieruje także do mieszkańców powiatu kozienickiego za liczne przybycie, a tym samym za zainteresowanie ważnymi dla Powiatu kwestiami.

Skip to content