Po 11 latach ponownie mieszkańcy gminy Gózd znowu mogą czuć się bezpieczniej. Niedawno w obecności parlamentarzystów, zaproszonych gości, uroczyście otwarto nowy posterunek policji.

 

Przez ostatnie lata teren gminy Gózd był obsługiwany przez komisariat policji w Pionkach. Władze gminy mocno zabiegały o jego przywrócenie. Szanse pojawiły się dopiero w ubiegłym roku. Nieodpłatnie przekazano gminną działkę pod budowę posterunku. W czerwcu odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę placówki. Budynek powstał w kilka tygodni, systemem modułowym.

 

W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści ziemi radomskiej. Dotarł również zastępca Komenda Głównego Policji, nadinspektor Roman Kuster, który poinformował, że od 2016 roku udało się utworzyć ponad 170 nowe posterunki.

– Wielkie słowa uznania należą się wójtowi gminy, Pawłowi Dziewitowi, który czynił starania, rozmawiał z komendantem miejskim, podjął też błyskawiczną decyzję o przekazaniu gruntu i dziś możemy się pochwalić nowym budynkiem – mówił Roman Kuster.

– Mamy w Goździe nowoczesny, funkcjonalny budynek, spełniający wszelkie standardy XXI wieku. Wierzę, że policjantom tutaj pracującym będzie się dobrze współpracowało z mieszkańcami – mówił inspektor Konrad Krakowiak, komendant miejski policji w Radomiu.

Nowy budynek wraz z wyposażeniem kosztował ponad 4,7 miliona złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu policji, Centralnego Funduszu Wsparcia Policji (Program Modernizacji Policji na lata 2022-2025) oraz funduszy samorządowych.

– Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Odtwarzany posterunki, żebyśmy na naszych ulicach czuli się bezpieczni. Jeśli tego naszego bezpieczeństwa strzeże policja to przestępcom jest dużo trudniej – dodawał Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Kierownikiem nowego posterunku został Radosław Kapusta. Pracę w tej instytucji znalazło ośmioro funkcjonariuszy. Już pierwsze tygodnie pokazały, że stworzenie tej instytucji miało sens. Liczba przestępstw i wykroczeń dynamicznie zmalała.

Wraz z całą Radą Gminy od kilku lat zabiegałem o to, aby do Gozdu wrócił posterunek policji. Powstał on również dzięki mieszkańcom, którzy apelowali o jego ponowne utworzenie i dopingowali nas w tych staraniach. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, dzięki czemu na terenie naszej gminy jest z pewnością bezpieczniej.

Paweł Dziewit

wójt gminy Gózd

Skip to content