Oto Amelia Karolak, Wiktoria Gadajska i Kuba Abramczyk

Amelia Karolak, Wiktoria Gadajska i Kuba Abramczyk – łączy ich pasja do biegania, stos medali, sportowe sukcesy i marzenia o olimpijskim złocie. Wszyscy pochodzą z powiatu radomskiego i mają coraz większe szanse na najważniejsze lekkoatletyczne trofea.

Amelia Karolak pochodzi ze Skaryszewa. Zaczęła biegać ponad sześć lat temu. Pierwsze kroki stawiała u boku swojego taty, zaczynając nawet od piłki nożnej. Potem trafiła do radomskiego klubu RLTL Optima Radom. We wrześniu odniosła swój największy sukces: została wicemistrzynią Polski do lat 16 w biegu na 2000 metrów.

Udany 2022 rok

Zresztą rok 2022 był dla niej wyjątkowo udany. Wywalczyła złoto na mistrzostwach Mazowsza w biegach przełajowych oraz kolejne złoto podczas międzywojewódzkich mistrzostw w Pasłęku. Po tych sukcesach Amelia została powołana do kadry narodowej B. Prywatnie jest zwykłą, uśmiechniętą nastolatką. Jak
sama przyznaje, lubi w wolnych chwilach spędzać czas z przyjaciółkami.

Mistrzyni przez płotki

Wiktor Gadajska ma 17 lat i pochodzi z Siczek w gminie Jedlnia – Letnisko. Lekkoatletykę trenuje od siedmiu lat, a dokładniej od czwartej klasy podstawówki.

Przygoda z tym sportem zaczęła się od czwartków lekkoatletycznych. Zanim ostatecznie zdecydowałam się na lekkoatletykę trenowałam wiele sportów, ale to właśnie w bieganiu miałam najwiecej osiągnięć – opowiada Wiktoria.

Jej największy dotychczasowy sukces to rekord Polski i mistrzostwo kraju w biegu na 60 metrów przez plotki.

Moje plany na kolejny sezon to oczywiście jak najczęstsze reprezentowanie Polski na imprezach międzynarodowych oraz krajowy rekord na 400 metrów przez płotki. W wolnym czasie słucham muzyki oraz wychodzę ze znajomymi. Moje ulubione miejsce to molo nad zalewem w Siczkach, tam właśnie najczęściej się spotykamy – dodaje młoda lekkoatletka.

Złoty medalista w hali

Kuba Abramczyk to kolejny wyjątkowy talent z powiatu radomskiego. Mieszka w Przytyku, a trenuje pd dwóch lat.

Zaczęło sie od zajęć sportowych w szkole i wyjazdow na czwartki lekkoatletyczne. Nie wiem dlaczego akurat wybrałem lekkoatletykę, ale na pewno nie żałuję – mówi Kuba z uśmiechem.

W minionym roku wywalczył złoty medal w halowych mistrzostwach Polski oraz braz w przełajach i srebro na stadionie. Ustanowił też rekord Polski do lat 18 na 1500 metrów w hali.

W tym roku Kuba Abramczyk chciałby jak najlepiej wypaść w młodzieżowych zawodach międzynarodowych. Liczy też na świetne występy w mistrzostwach Polski. W wolnych chwilach lubi jeździć rowerem po okolicy, w której mieszka.

Sylwester Szymczak

W Gadajska

Wiktoria Gadajska

A. Karolak

Amelia Karolak

K. Abramczyk

Kuba Abramczyk

Skip to content