Starosta Marian Niemirski: w Przysusze będzie nowy budynek sądu i prokuratury

Starosta przysuski Marian Niemirski przekazuje bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców powiatu przysuskiego. Po trzech latach intensywnych starań w Sądzie Okręgowym w Radomiu została podpisana umowa na budowę sądu i prokuratury przy ul. 11 Listopada w Przysusze. Wartość inwestycji to ponad 47 milionów złotych. Oficjalne przekazanie placu budowy wykonawcy, firmie EBS BUD z Warszawy, nastąpiło 9 listopada.

– Jest to bardzo potrzebna i kluczowa inwestycja w naszym powiecie – mówi starosta Marian Niemirski. Obecnie Sąd Rejonowy mieści się w Przysusze pod trzema adresami: w głównej siedzibie przy al. Jana Pawła II, gdzie zajmuje część dworku, w którym mieści się również Muzeum im. Oskara Kolberga, w niewielkim budynku przy ul. Staszica i kolejnym przy ul. Skarbowej. Takie rozproszenie to duży problem dla mieszkańców, ale niedługo się to zmieni.

– Realizacja tej inwestycji to jedna z najpilniejszych potrzeb dla naszej społeczności. Od lat, działając w porozumieniu z lokalnym środowiskiem, starałem się o jej realizację, ale wiecznie napotykałem na jakieś przeszkody. Dopiero w ostatnich kilku latach udało mi się zbudować odpowiedni klimat do wprowadzenia w życie naszych marzeń. Dzięki zrozumieniu potrzeb i aspiracji oraz bardzo dobrej współpracy z organami Ministerstwa Sprawiedliwości zaczynamy wielką i bardzo potrzebną inwestycję, która będzie dobrze służyć wszystkim. Prace budowlane przy obiekcie dla sądu i prokuratury w Przysusze za około 47 mln złotych ruszą już wiosną przyszłego roku – dodaje starosta Niemirski.

Skip to content