Marszałek Sejmu spotkała się z mieszkańcami regionu w Domu Rzemiosła w Białobrzegach. W spotkaniu wzięli udział także parlamentarzyści Ziemi Radomskiej oraz samorządowcy na czele ze starostą Sylwestrem Korgulem i wicestarostą Bartłomiejem Kowalczykiem.

Marszałek Witek zaważyła, że w przestrzeni publicznej pojawia się dezinformacja, która jest „olbrzymią bronią Putina”. – Próbuje się skłócić nas z Ukraińcami. To nie jest wojna Ukraińców. To jest wojna prowadzona z całym wolnym światem. Wiemy już dziś sami, tracąc dwóch naszych obywateli, że ta wojna dosięgła także nas i nie możemy zamykać na to oczu – zaakcentowała.
Elżbieta Witek nawiązała także do współpracy kobiet przewodniczących parlamentów – formatu zainicjowanego przez Marszałek Sejmu w ostatnim czasie. – W UE jest więcej parlamentów zarządzanych przez kobiety. Postanowiłam je zaprosić. Przyjechały do Polski, byłyśmy na granicy, w ośrodkach recepcyjnych, spotykałyśmy się z ukraińskimi kobietami. To zdało egzamin, spotkania odbywają się sukcesywnie. Ostatnie w Brukseli, gdyż uznałam, że stolica UE powinna usłyszeć głos kobiet, które upominają się o wsparcie Ukrainy – zakończyła marszałek Elżbieta Witek.

Po wystąpieniu nadszedł czas na bezpośrednie spotkania i rozmowy z mieszkańcami Powiatu Białobrzeskiego. Lokalna społeczność, reprezentowana także przez Koła Gospodyń Wiejskich i Druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych, mogła przedstawić pani marszałek sprawy i kwestie do rozważenia podczas prac w Parlamencie. W spotkaniu udział wzięli gospodarze: senator Stanisław Karczewski oraz poseł Dariusz Bąk, a także posłowie: Marek Suski, Anna Kwiecień, Agnieszka Górska, Andrzej Kosztowniak i Zbigniew Kuźmiuk.

Białobrzegi
Białobrzegi
Skip to content