Pod koniec września w Przysusze zorganizowano powiatowe obchody Dnia Strażaka. W uroczystości wzięli udział m.in.: zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk, Komendant Wojewódzki PSP w Warszawie nadbryg. Jarosław Piotrowski, posłowie: Anna Kwiecień, Marek Suski, Dariusz Bąk i Radosław Fogiel, a także starosta Marian Niemirski oraz sekretarz powiatu Marta Zbrowska.

Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk, jak przystało na gospodarza, przyjął wycieczkę przedszkolaków. Opowiedział o swojej pracy I pokazał wszelkie zakamarki urzędu. Maluchy z zaciekawieniem słuchały o tym, że praca samorządowca wcale nie jest nudna.

Ewa Markowska – Bzducha, wójt gminy Wolanów podsumowała ostatnio pięć lat swojej służby na rzecz mieszkańców. Z ogromną przyjemnością fotografowała się w miejscach, które w ostatnich latach wypiękniały. 

Sławomir Śmieciuch, starosta powiatu lipskiego w takim towarzystwie czuje się znakomicie. Na zdjęciu wraz z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Sienna. 

Mieszkańcy gminy Gózd doczekali się wreszcie posterunku policji. Wójt Paweł Dziewit przyznaje, że w obecności policji czuje się zdecydowanie bezpieczniej. Na zdjęciu z komendantem miejskim, Konradem Krakowiakiem, a za nimi nowiutki radiowóz. 

Na mroźną pogodę najbardziej czekał Sylwester Korgul, starosta Powiatu Białobrzeskiego. Uwielbia morsować I jak sam przyznaje, zawsze lodowata kąpiel działa wspomagająco na odporność jego organizmu. 

Piłka nożna to wielka pasja Krzysztofa Wolskiego, starosty powiatu kozienickiego. Często gości na turniejach piłkarskich, często funduje nagrody młodym zawodnikom.

Gmina Rzeczniów została Liderem Powiatu Lipskiego 2023. Wójt Karol Burek (drugi z prawej) wraz z przewodniczącym Rady Gminy Zygmuntem Wicikiem (drugi z lewej) odebrali to prestiżowe wyróżnienie. To już druga tego typu nagroda dla gminy Rzeczniów.

Skip to content