Słońce, delikatny wietrzyk, mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii – tak w skrócie można opisać atmosferę, która panowała podczas XII Powiatowego Rajdu Rowerowego „Śladami Historii”, który odbył się w sobotę, 18 czerwca. 60 uczestników wydarzenia wystartowało z parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Kochanowskiego 15 w Kozienicach, gdzie w imieniu Starosty Kozienickiego Krzysztofa Wolskiego zostali powitani przez Naczelnika Wydziału Promocji i Kultury Lucynę Domańską-Stankiewicz. Po zarejestrowaniu się w biurze Rajdu, krótkiej rozgrzewce, poprowadzonej przez instruktorkę z Klubu Aktywnej Kobiety „Foremka” Annę Gondek, wspólnej fotografii, wszyscy miłośnicy jazdy na dwóch kółkach wyruszyli w 70 km trasę. Każdy uczestnik otrzymał kamizelkę odblaskową z logo Rajdu i logo Sponsora. Tegoroczna trasa Rajdu wiodła przez miejsca pamięci związane z I wojną światową, Powstaniem Styczniowym, poprzez mogiły tragicznie zmarłych lotników i zabytki Powiatu Kozienickiego. Rajdowicze odwiedzili również miejsca związane z bartnictwem i pszczelarstwem, gdzie mieli możliwość skosztowania różnych gatunków miodów oraz wysłuchać interesującej prelekcji przedstawionej przez Leśniczego Leśnictwa Przejazd Ryszarda Wziątka. To wszystko w urokliwej scenerii Puszczy Kozienickiej i zlokalizowanych na jej terenie Pomników Przyrody. Trasa zaplanowana została w taki sposób, aby uczestnicy mieli możliwość powalczyć z trudami jazdy po piaszczystych i leśnych ścieżkach oraz trochę odetchnąć podczas jazdy asfaltowymi drogami przez malownicze miejscowości gminy Głowaczów. Na mecie Rajdu, która w tym roku zlokalizowana była na parkingu Cztery Kopce przy drodze krajowej 48, gdzie znajduje się także Cmentarz wojenny z I wojny światowej Kurhan, każdy uczestnik otrzymał nagrodę za ukończenie trasy: znaczek rajdowy, ręcznik turystyczny z logo Rajdu i logo Sponsora Wydarzenia oraz folder z opisem trasy XII Powiatowego Rajdu Rowerowego „Śladami Historii”. Nie zabrakło również ciepłego poczęstunku oraz słodkich przekąsek i napojów.

Dziękujemy partnerom wydarzenia, którymi w tym roku byli: Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach, Komenda Powiatowa PSP w Kozienicach, Nadleśnictwo Kozienice, firma Multi-Smak, Zakład Cukierniczy Krzysztof Lenarczyk, Centrum Ubezpieczeń i Usług Finansowych Marzena Lesiak oraz Klub Aktywnej Kobiety „Foremka”. Szczególne podziękowania kierujemy do Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A., który już po raz trzeci był Sponsorem Wydarzenia. Organizatorem Rajdu było Starostwo Powiatowe w Kozienicach, Wydział Promocji i Kultury.
Zachęcamy do zwiedzania ziemi kozienickiej korzystając z tras rowerowych wyznaczonych przez Wydział Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego podczas poprzednich edycji Rajdu. Są one dostępna na stronie internetowej Starostwa w zakładce Powiat.

Skip to content