W piątek, 23 września 2022 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w szesnastej edycji Konkursu Gospodarczego Echa Dnia Lidera Regionu

Jak co roku w uroczystości gościli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele samorządów gospodarczych i laureaci nagród Lidera Regionu z lat ubiegłych. W tym roku kapituła konkursu przy współudziale czytelników zdecydowała o nagrodzie dla 16 przedsiębiorstw oraz instytucji w kategoriach biznesowych i związanych z edukacją. Poza tym nagrodzono 13 samorządów powiatowych i gminnych z regionu radomskiego oraz instytucji publicznych.

Powiat lipski został nagrodzony w kategorii – Samorząd inwestycje – opieka społeczna

Nagrodę odebrał Starosta Lipski – Sławomir Śmieciuch

Kapituła konkursu doceniła powstanie w naszym powiecie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lipsku

Przypomnijmy

Od 2021 r. zupełnie od podstaw powstawała nowa jednostka, która wpłynie na poprawę warunków życia osobom z niepełnosprawnościami. Tym miejscem jest Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, gdzie podopieczni korzystają z usług zamieszkiwania i opieki w ramach pobytu całodobowego. Dodatkowo zatrudnienie w placówce znalazło 14 osób z naszego powiatu. Inwestycja powstawała w ramach zadania realizowanego z Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Skip to content