Dyrektor oddziału mazowieckiego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od wielu lat jeździ na rowerze. Dystanse, jakie przemierza wcale nie są amatorskie – dość powiedzieć, że pokonuje około 10-15 tysięcy kilometrów rocznie.

Mało kto wie, że w latach dziewięćdziesiątych Paweł Drobek był jednym z piłkarzy lokalnego klubu sportowego Zwolenianka Zwoleń. Dalsze sukcesy na murawie przekreśliła kontuzja, ale dzięki temu w jego życiu rozpoczęła się inna wielka pasja, czyli kolarstwo szosowe.

– Zaczynałem od rekreacyjnej jazdy na rowerze. Była to dla mnie forma rehabilitacji po kontuzji. Wciągnęło mnie to na tyle, że dziś nie wyobrażam już sobie dnia bez kręcenia kilometrów. Robię krótkie i dłuższe wycieczki po naszym regionie, ale również po okolicach Warszawy, gdzie obecnie pracuję – opowiada Paweł Drobek.

Podczas wycieczek odwiedza różne ciekawe miejsca, związane z historią i teraźniejszością, jak na przykład zamek w Czersku, pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Górze Kalwarii, czy… nowy terminal radomskiego lotniska.

– W czasie aktywnego popołudnia zwykle przejeżdżam około 70-100 kilometrów, chociaż kiedyś przejechałem jednorazowo ponad 200. Kolarstwo utrzymuje mnie w dobrej formie fizycznej – dodaje dyrektor mazowieckiego oddziału Agencji.

Paweł Drobek pochodzi ze Zwolenia, ma 47 lat. Jest absolwentem Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, od 2004 roku pracuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, od 2016 roku był kierownikiem zwoleńskiego biura powiatowego, a od 2021 roku jest dyrektorem oddziały mazowieckiego tej instytucji.

P. Drobek
P. Drobek
Skip to content