Gościem Urzędu Gminy w Goździe była Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska. W jej obecności podpisana została umowa na wykonanie instalacji fotowoltaicznej na potrzeby budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Gózd w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Wykonawcą inwestycji będzie lubelska firma Red Alert. Umowę podpisał jej prezes Paweł Borzęcki. Zadanie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej instalacje fotowoltaiczne zostaną zamontowane na budynkach szkolnych w: Małęczynie, Klwatce Królewskiej, Podgórze i Kłonówku-Kolonii. W drugiej części fotowoltaika powstanie na terenie świetlic w Drożankach, Kłonowie, Kłonówku-Kolonii, Kuczkach-Kolonii, Wojsławicach, Grzmucinie, Kiedrzynie i Goździe. Wartość inwestycji to
1,26 miliona złotych.

– Fotowoltaika to jest dobre narzędzie na oszczędzanie. Wasza gmina niech pokazuje innym rachunki, bo jest świetnym przykładem. Od dziś gmina Gózd jest Gminą Słoneczną – powiedziała minister Anna Moskwa.
Na realizację zadania władze gminy pozyskały pieniądze z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład wysokości 1,20 mln zł.

– Podpisaliśmy kolejną umowę, na którą pozyskaliśmy środki z Polskiego Ładu. Już wcześniej realizowaliśmy inwestycję za ponad 800 tys. zł. Fotowoltaikę wykonano między innymi na tyłach naszego urzędu. Dziś możemy powiedzieć, że mamy 60 procent oszczędności energii, a w szkołach nawet 70 procent – mówił Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd.

Skip to content