W Wolanowie odbyła się druga edycja Wolanów Food Festival. Impreza była bardzo udana. Co najważniejsze, było pysznie i wesoło.

Było pysznie i radośnie, dokładnie tak jak obiecała wójt gminy Wolanów, Ewa Markowska – Bzducha. Sołectwa przygotowały przepiękne wieńce dożynkowe, a Koła Gospodyń Wiejskich oferowały mnóstwo przepysznych tradycyjnych potraw na swoich kolorowych stoiskach. Rozpoczynając imprezę starostowie dożynek przekazali gospodarzom gminy dożynkowy chleb, a Parlamentarzyści odznaczyli Rolników odznaką Zasłużony dla rolnictwa. Padło też wiele słów uznania dla polskich producentów żywności.

Tradycją imprezy Wolanów Food Festival jest pokaz kulinarny oraz konkurs kulinarny. Tak też było – pokaz kulinarny przygotował Mistrz Kuchni Pan Waldemar Załuska na największej w Polsce patelni plenerowej, na której przygotował zupę jabłczankę. Konkurs na najlepsze produkty lokalne i regionalne doliny Radomki przygotowała i przeprowadziła Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”. W konkursie przyznano wiele wspaniałych nagród za przepyszne potrawy i napitki w kategoriach: dania mięsne i rybne, dania owocowe i warzywne, wyroby piekarnicze i cukiernicze, dania gotowe i potrawy, miody i inne produkty. Wśród nagrodzonych znalazły się specjały serwowane przez KGW Mniszek, KGW Chruślice, Liderów Stowarzyszenia „Na Ludową Nutę” oraz Sołtysa wsi Rogowa.

Food Festival to też czas promocji lokalnych gwiazd, które od wielu lat są dumą gminy Wolanów. Gości w tematykę dożynek wierszem swojego autorstwa wprowadził pan Henryk Defiński. Ucztą dla ducha był koncert Zespołu Wolanianki, który swoim śpiewem i wdziękiem zachwycił publiczność. Ludowe nuty kontynuował pięknie Zespół Śpiewaczy Bieniędzice. A bliżej wieczora oberki i mazury zagrała skocznie Kapela Czesława Golińskiego. Wśród licznych atrakcji dla najmłodszych z programem specjalnie dla nich wystąpiła Fionka.

Wieczorem serca publiczności podbił Zespół Future Folk grający piękne góralskie rytmy połączone z wielką energią i pięknym śpiewem. Podhalańska grupa w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin i Matt Kowalsky, między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyła mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki i rozruszała lekko zmarzniętą publiczność Wolanowa. Drugą gwiazdą wieczoru był Zespół Jagoda i Brylant, którzy z ogromną energią porwali publiczność do śpiewu i tańca, zgodnie ze specjalnością Zespołu, jaką jest Disco Polo i Dance.

Na koniec wieczoru do tańca zagrał DJ Pawson. Imprezę zamknął deszcz, czekający cały dzień aż Wolanów nacieszy się spotkaniem.

Skip to content