Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 mszą świętą w przyklasztornym kościele. Przewodniczył jej br. Łukasz Woźniak Minister Prowincjonalny Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów przy oprawie muzycznej zespołu Golgoty Młodych oraz asysty żołnierzy Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej w Grójcu. Po Mszy świętej Ojciec Gwardian Krzysztof Lewandowski podziękował wszystkim za udział i zaprosił zebranych do ogrodów klasztornych do uczestniczenia w drugiej części uroczystości.

Ojciec Gwardian wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Pietruchą rozpoczęli drugą część uroczystości od przywitania wszystkich mieszkańców. W uroczystości udział wzięli: Poseł RP Anna Kwiecień, Poseł RP Dariusz Bąk, Senator RP Stanisław Karczewski, Europoseł Zbigniew Kuźmiuk, przedstawiciele służb mundurowych, radni powiatowi i miejscy, dyrektorzy oraz przedstawiciele instytucji powiatowych oraz miejskich, przewodniczący rad osiedlowych, sołtysi oraz licznie przybyli mieszkańcy. Po oficjalnym otwarciu parlamentarzyści ze sceny skierowali kilka słów do uczestników imprezy.

Po oficjalnym otwarciu drugiej części festynu oraz po wystąpieniach zaproszonych gości rozpoczęła się część artystyczna, w której wystąpiły grupy i zespoły działające przy MGOKu w Nowym Mieście nad Pilicą: Zespół Ludowy Nowopiliczanie, zespoły tańca nowoczesnego, Nowomiejska Orkiestra Dęta. Ponadto mogliśmy podziwiać występy uczniów z SOSW im. Świętego Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą, uczniów ze szkół: PSP im. Bł. Franciszki Siedliskiej ze Żdżar, z PSP im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą, z ZSP im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą oraz przedszkolaków z Przedszkola Paula. Swój kunszt zaprezentowali również: Zespół Golgota Młodych, wojskowy zespół Elektroniczni oraz zespół Amor Verdadero.

Zwieńczeniem części artystycznej był występ gości z Ameryki Łacińskiej, uczestniczek misji kapucyńskiej, Pań Glorii i Mirny, które w języku hiszpańskim odśpiewały hymn o miłości.

W role prowadzących Festyn Rodzinny „Spotkania z Błogosławionym” wcielili się br. Krzysztof Fabich oraz Aleksandra Bartosik, za co serdecznie im dziękujemy. Festyn Rodzinny „Spotkanie z Błogosławionym” tradycyjnie zakończył się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Wszyscy dobrze się bawili i umocnili nawzajem wspólnym przeżywaniem tego duchowego i radosnego spotkania.

Na Festynie Rodzinnym „Spotkanie z Błogosławionym” nie zabrakło również innych atrakcji. Na stoiskach informacyjno-promocyjnych ZUS i KRUS odbywały się porady ekspertów. Dużą popularnością cieszyły się stoiska wojskowe (Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej w Grójcu), 63 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Nowym Mieście nad Pilicą, Wojskowego Centrum Rekrutacji Warszawa-Mokotów i policyjne (Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu oraz Komenda Powiatowa Policji w Grójcu), jak również „żywe” maskotki Sowa ORELKA i Minionek. Najmłodsze dzieci mogły skorzystać z dmuchańców i malowania buziek. Dla osób uczestniczących w „Spotkaniu z Błogosławionym” był przygotowany darmowy posiłek: grill, zupy, ciasta, napoje i słodycze.

Urząd Miasta i Gminy, który był współorganizatorem tej uroczystości, serdecznie dziękuje Gwardianowi Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów o. Krzysztofowi Lewandowskiemu za współpracę przy organizacji tego wydarzenia i czynny udział w promocji Nowego Miasta nad Pilicą. Dziękujemy także Braciom oraz Siostrom z licznych zgromadzeń zakonnych i wszystkim pozostałym, którzy włączyli się w organizację festynu. Szczególne podziękowania należą się sponsorom oraz wolontariuszom, którzy włożyli dużo pracy, czasu i trudu w przygotowanie i obsługę m.in. stoisk z grillem, słodkościami, gorącymi potrawami i napojami. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Dziękujemy Wolontariuszom:

 • Jolancie i Zbigniewowi Wielgus
 • Teresie Jędryce
 • Małgorzacie i Jerzemu Strzeleckim
 • Elwirze Gryzek
 • Danucie i Zenonowi Będkowskim
 • Iwonie Sankowskiej
 • Annie Wasiak
 • Agnieszce Sieczych
 • Siostrom Zakonnym ze Zgromadzeń z terenu gminy Nowe Miasto nad Pilicą
 • Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich

Szczególne podziękowania należą się panu Robertowi Grzybowi i br. Krzysztofowi Werblińskiemu, którzy wnieśli bardzo dużo pracy w niniejsze przedsięwzięcie.

Sponsorzy:

 • Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Nowym Mieście nad Pilicą
 • Piekarnia Cukiernia, Urszula i Janusz Smoleń
 • Piekarnia Cukiernia, Mariusz Świstak
 • Iwanicki Paweł. Instalatorstwo sanitarne i grzewcze
 • UNIPLAST Zakład Tworzyw Sztucznych w Sacinie
 • Sieć Sklepów Topaz, Sklep w Nowym Mieście nad Pilicą
 • Folwark w Jankowicach
 • BG Turbo Bartosz Gulina

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Skip to content