Autobusy

Podpisanie umowy w Urzędzie Gminy Zakrzew

W Urzędzie Gminy w Zakrzewie została podpisana umowa o udzielenie dotacji w wysokości blisko 8,5 miliona złotych w ramach programu „Zielony Transport Publiczny” na dofinansowanie do  zakupu czterech autobusów elektrycznych oraz ośmiu ładowarek z infrastrukturą towarzysząca na potrzeby lokalnego transportu zbiorowego. 

Umowę przekazania dotacji w wysokości 8 440 875 złotych podpisali wójt gminy Leszek Margas oraz Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W wydarzeniu uczestniczyli też parlamentarzyści Anna Kwiecień i Andrzej Kosztowniak. 

– Inwestycja współfinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie bardzo dużym udogodnieniem dla  naszych mieszkańców. Uruchomienie komunikacji zbiorowej bazującej na pojazdach napędzanych elektrycznie stworzy zupełnie nową sytuację społeczną, ekologiczną i ekonomiczną. „Elektryki” zapewnią stałe połączenie komunikacyjne gminy z Radomiem, co ułatwi ludziom dojazdy do miejsc pracy i nauki, a jednocześnie będzie miało wpływ na poprawę jakości powietrza w Zakrzewie i okolicy – mówi wójt Leszek Margas.

Skip to content