Było kolorowo i radośnie

Wydarzenie zorganizowano dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Pastuszki w Rzeczniowie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grabowcu oraz wszystkich dzieci z terenu Gminy Rzeczniów.

Na skwerze stanęły namioty, w których znajdowały się: eko-pokój zagadek o tematyce ochrony powietrza i odnawialnych źródeł energii, koło fortuny z nagrodami, eko-ramka do zdjęć, puzzle XXL, gra planszowa XXL, gra ekologiczny twister XXL oraz bomby nasienne. W pozostałych namiotach dzieci mogły sadzić rośliny antysmogowe, malować eko-torby oraz tworzyć eko-biżuterię. Poza tym przygotowano mnóstwo innych atrakcji tj. dmuchańce, bańki mydlane, kolorowe warkoczyki i tatuaże oraz poczęstunek.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rzeczniowie, gdzie odbył się pokaz pierwszej pomocy, prezentacja samochodu ratowniczo – gaśniczego i odzieży ochronnej, a nawet konkurencje z użyciem węża i wody. Dzieciom przypadły do gustu służby mundurowe, ponieważ bardzo chętnie odwiedzały również stoisko Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, gdzie odbyła się prezentacja samochodu policyjnego oraz podstawowego wyposażenia policjanta.

Wójt Karol Burek miał zaszczyt gościć wielu przyjaciół gminy, wśród których są: Anna Kwiecień, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Elżbieta Zasada, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Radomiu. Podziękował również Markowi Ryszce, prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie za wsparcie inicjatywy, a także pracownikom Zespołu Szkół w Rzeczniowie i szkoły podstawowej w Grabowcu za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu pikniku, funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Lipsku oraz druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczniowie za wywołanie uśmiechu na twarzach wszystkich dzieci. W wydarzeniu udział wzięli również: Zygmunt Wicik, przewodniczący Rady Gminy, Wioletta Żurek, wiceprzewodnicząca Rady Gminy, Justyna Niedziela-Gawlik, sekretarz gminy, Edyta Walczyk, skarbnik gminy, Zbigniew Korycki, dyrektor Zespołu Szkół w Rzeczniowie, Renata Druzd, dyrektor Szkoły Podstawowej w Grabowcu oraz druh Sylwester Pastuszka, komendant gminny ZOSP RP.
Ekologiczny Piknik Rodzinny odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

– Składam serdeczne podziękowania pani Annie Moskwie, minister klimatu i środowiska za objęcie naszego wydarzenia patronatem honorowym. Dziękuję serdecznie pani poseł Annie Kwiecień za pamięć i wizyty w Gminie Rzeczniów.

Głównym punktem było wspaniałe spotkanie ze społecznością szkolną z okazji Pikniku Ekologicznego oraz Gminnego Dnia Dziecka. Cieszę się, że wspólnie z przedstawicielami samorządu i naszego urzędu przedstawiliśmy stan realizacji inwestycji w ramach Rządowego Programu Polski Ład. Dziękuję pani poseł za ogromną życzliwość i stałe wsparcie dla naszej społeczności gminnej.

Karol Burek

wójt gminy Rzeczniów

Skip to content