Może niezbyt długa, ale tak samo jak inne, ważna dla mieszkańców, nowa droga asfaltowa służy użytkownikom w Górnej Woli. To nie jedyna inwestycja drogowa na terenie gminy Jedlińsk.

Inwestycja dofinansowana została z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.  

Ponad 5 mln złotych pozyskanych z rządowego programu „Polski Ład” i blisko 7 mln zł wydanych na te inwestycje, pozwoliło na gruntowne modernizacje pięciu dróg na terenie gminy Jedlińsk. Nowe odcinki już powstały w Kruszynie, Woli Gutowskiej, Nowych Zawadach, Woli Bierwieckiej, Klwatce Szlacheckiej. Do tego warto jeszcze wymienić odcinek powiatowej drogi Wierzchowiny – Lisów (prawie 1400 metrów).

Pod tym względem ostatnie lata są wyjątkowe. Widać, że w gminie Jedlińsk bezpieczeństwo na drogach i komfort kierowców są bardzo ważne.

Wyjątkowa ścieżka, głaz i tablica

Jeśli chodzi o drogi, to warto jeszcze podzielić się ciekawostką dotyczącą odcinka pieszo – rowerowego łączącego Jedlińsk z Wsolą. To szosa wiodąca obok drogi ekspresowej. Otrzymała ona imię Dariusza Cielniaka – wieloletniego dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jedlińsku, wybitnego nauczyciela, pedagoga, wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży, trenera setek znakomitych sportowców, zwłaszcza biegaczy. Tablicę Pamięci Dariusza Cielniaka odsłonili, żona – Alina Cielniak oraz wójt Kamil Dziewierz, a trakt oraz tablicę poświęcili – ks, prałat Henryk Ćwiek i ks. proboszcz parafii w Jedlińsku Grzegorz Wójcik. Tablica umocowana została na dużym kamieniu.

Na uroczystość przybyła rodzina Dariusza Cielniaka, władze samorządowe, przedstawiciele szkół, przyjaciele, mieszkańcy Jedlińska i gminy.

Był po prostu dobrym człowiekiem

– Cieszę się, że rada przychyliła się do tego wniosku, bo Pan Dariusz był zasłużonym mieszkańcem naszej gminy. Wielokrotnie odznaczany, wyróżniany, medalami, dyplomami. Jednak to nie świadczy o tym. To sami mieszkańcy najlepiej wiedzą ile dobrego Pan Dariusz zrobił dla tutejszej młodzieży i całych pokoleń. Lekkoatletyka z Jedlińska jest słynna nie tylko tutaj, czy w powiecie, ale w całym województwie i na imprezach krajowych. Był po prostu dobrym i skromnym człowiekiem – mówił wójt gminy Jedlińsk, Kamil Dziewierz.

Nie mogłem zrobić inaczej, bo jedyna decyzja była słuszna jak złożyć wniosek dotyczący uchwały nadania imienia tej ścieżki. Pan Dariusz Cielniak był osobą wyjątkową. Zrobił bardzo wiele dla naszej gminy. Można wymieniać bardzo długo, ale tak naprawdę sami mieszkańcy wiedzą, ile zrobił dla naszej młodzieży i pokoleń.
Kamil Dziewierz

wójt gminy Jedlińsk

Skip to content