– To duży projekt modernizacyjny. Dzięki środkom zewnętrznym udało się zmodernizować nie tylko Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej, ale także kompleks boisk sportowych przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Trwają także prace przy wymianie pieców w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu. To pokazuje, że Zarząd Powiatu Białobrzeskiego prowadzi szeroką działalność inwestycyjną, mającą na celu poprawę warunków we wszystkich jednostkach powiatowych. Edukacja, zdrowie, pomoc społeczna i infrastruktura drogowa to nasze priorytety od początku kadencji. – Starosta białobrzeski Sylwester Korgul

Modernizacja budynków użyteczności publicznej i infrastruktury sportowej w powiecie białobrzeskim

W ramach projektu „Modernizacja budynków użyteczności publicznej i infrastruktury sportowej” dofinansowanego z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych POLSKI ŁAD przeprowadzono kompleksową modernizację Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej
w Białobrzegach.

W ramach prac wykonano remont elewacji budynku, wymianę okien i drzwi, a także kompleksową modernizację sal lekcyjnych i wnętrza budynku. Dokonano montażu rolet zewnętrznych, wymiany grzejników oraz instalacji fotowoltaicznej. Poprawiono także komfort poruszania się po schodach poprzez poszerzenie klatek schodowych.

– Zarówno efekt wizualny, jak i praktyczny są imponujące. Cieszę się, że pracując w Zarządzie Powiatu mogłem dołożyć cegiełkę do zmiany szkoły, w której sam uczyłem się i działałem w organizacjach uczniowskich. Myślę, że dziś jest bezpieczniej i bardziej komfortowo – dodaje Bartłomiej Kowalczyk, wicestarosta białobrzeski.

Nowy wygląd zyskał także dziedziniec szkoły. Wzdłuż alejek zostały zamontowane nowe ławki, kosze na śmieci. Pojawiły się także nowe nasadzenia zieleni i roślin trawiastych. Przy pomniku znajdującym się na placu zmodernizowano maszt flagowy. Zwieńczeniem prac było wykonanie napisu na elewacji budynku.

– W trakcie rozpoczęcia roku szkolnego zaprezentowałam społeczności szkolnej efekt ciężkiej pracy i zaangażowania sporej grupy osób, która zaangażowana była w remont naszej szkoły i zagospodarowania terenu wokół niej. Jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego i dziękuję władzom Powiatu Białobrzeskiego za dobrą realizację tego projektu – mówi Krystyna Syta, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach.

Prace zostały sfinansowane w ramach dotacji pozyskanej przez Zarząd Powiatu w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Wkład własny został zagwarantowany w ramach środków z budżetu Powiatu Białobrzeskiego.

Skip to content