Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej, wiceminister Stanisław Szwed z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego gościli w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą. Podejmował ich szef Prawa i Sprawiedliwości w tym okręgu, poseł Marek Suski w towarzystwie innych parlamentarzystów ziemi radomskiej: Anny Kwiecień, Agnieszki Górskiej oraz Andrzeja Kosztowniaka.

Szef rządu podpisał dwa rozporządzenia, dotyczące przyznawania czternastych emerytur. Pierwsze dotyczy określenia terminu wypłat czternastych emerytur, natomiast drugie koncentruje się na ustaleniu wysokości tych świadczeń na rok 2023. Wizyta premiera nie ograniczyła się jedynie do złożenia podpisu. Zarówno on, jak i ministrowie oraz poseł Poseł Marek Suski spotkali się również z seniorami z powiatu lipskiego.

Solecka szkoła średnia była jedynie miejscem spotkania, ale pomimo tego dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą Marcin Węgłowski oraz starosta lipski Sławomir Śmieciuch przedstawili gościom historię szkoły, zasługi dla kształcenia młodzieży, potrzeby, a także plany na przyszłość łączące się z remontem elewacji i otworzeniem attyki, która wieńczyła front szkoły. Pomysły te spotkały się z zainteresowaniem i przychylnością premiera. Na zakończenie spotkania premier Mateusz Morawiecki i minister Marlena Maląg otrzymali obrazy namalowane przez lokalnego artystę Józefa Grzegorza Michałka.

Zdjęcia Starostwo Powiatowe w Lipsku

Skip to content