Boisko orlik znajdujące się tuż przy szkole w Małęczynie (gmina Gózd), będzie kompleksowo wyremontowane. Pieniądze na ten cel już udało się pozyskać władzom gminy.

Dość twardy, mocno wysłużony, z niebezpieczną nawierzchnią – tak wygląda orlik w Małęczynie. Z jednej strony to dobrze, bo boisko jest cały czas w użytkowaniu, dzieci i młodzież wolą pograć w piłkę niż siedzieć przed komputerem. Ale z drugiej strony plac gry ma już kilkanaście lat i nawierzchnia bardziej przypomina beton niż sztuczną trawę.

Na szczęście ten piłkarski problem będzie rozwiązany. Kilka tygodni temu Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd, przy kontrasygnacie skarbnika gminy Bogusławy Kościelniak podpisał umowę o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, zadania inwestycyjnego pod nazwą „Modernizacja kompleksu sportowego ORLIK przy Publicznej Szkole Podstawowej w Małęczynie.

Koszt całkowity zadania to ponad pół miliona złotych z czego dofinansowanie wyniosło 250 900,00 zł, a środki własne gminy – 250 971,00 zł.

Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni z trawy syntetycznej oraz modernizację ogrodzenia boiska i piłkochwytów.