Infrastruktura w sporcie będzie szła wraz z sukcesami piłkarzy Drogowca Jedlińsk. Władze gminy pozyskały niedawno ponad 1,5 miliona złotych na budowę nowoczesnego boiska. Korzystać z niego będą młodzi adepci futbolu.

GKS Drogowiec Jedlińsk niedawno rewelacyjnie spisywał się w lidze okręgowej, awansował do V ligi mazowieckiej, a jesień skończył na pozycji lidera. Drużyna gra świetnie i jest jednym z kandydatów do awansu do czwartej ligi. Jednocześnie znakomicie realizowana jest tutaj praca z młodzieżą. W klubie trenuje ponad 200 młodych zawodników. Jest już 10 drużyn, czego może pozazdrościć wiele klubów z całego regionu.

Wraz z rozwojem szkółki piłkarskiej będzie szedł rozwój bazy. Do tej pory wszyscy trenowali na jednym, gminnym i mocno wysłużonym boisku. Teraz w Jedlińsku będzie nowe boisko o wymiarach 100 na 55 metrów. Obiekt z bęzie w pełni profesjonalny z odwodnieniem, automatycznym podlewaniem, piłkochwytami, oświetleniem, małą trybuną, a co najważniejsze będzie na nim naturalna murawa.

Całą inwestycja pochłonie około 3 milionów złotych, z czego ponad połowę władze gminy pozyskały z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wkrótce ma być ogłoszony przetarg.

– Składam serdeczne podziękowania dla Europosła, Adama Bielana oraz ministra, Kamila Bortniczuka za okazałe wsparcie i przychylność mojej osoby, w pozyskiwaniu środków finansowych na budowę bardzo ważnego obiektu sportowego dla naszej młodzieży – mówi wójt gminy Jedlińsk, Kamil Dziewierz.

Nowe boisko ma powstać na wolnych terenach, nieopodal dotychczasowego stadionu GKS Drogowiec.

– To było zwykłe ściernisko, miejsce zakrzaczone, a wkrótce będzie tutaj piękne, nowoczesne boisko. Jestem niezwykle zadowolony, bo będzie z niego korzystać ponad 200 dzieci z naszego klubu. Wielkie podziękowania należą się Adamowi Bielanowi, naszemu Eurodeputowanemu, a także Kamilowi Borniczukowi, ministrowi sportu. Wartość całęgo zadania to 3 miliony złotych. Wkrótce ogłosimy przetarg.

Kamil Dziewierz

wójt gminy Jedlińsk

Skip to content