Bardzo dobra informacja dla mieszkańców gminy Jedlińsk. Od 1 września 2026 roku będą mogli zyskać nowe, wygodne połączenie z Radomiem. Planowane uruchomienie linii A BIS przez firmę Michalczewski ma poprawić komunikację i codzienne dojazdy do pracy, szkoły oraz instytucji publicznych.

W ostatnich dniach Kamil Dziewierz prowadził rozmowy z właścicielami firmy. Trasa obejmie miejscowości Wierzchowiny, Bierwce, Nowe Zawady, Stare Zawady, Płasków, Jedlińsk, Wsolę i Wielogórę, zapewniając bezpośrednie połączenie z Radomiem.

Nowe połączenie ma znacząco ułatwić codzienne funkcjonowanie mieszkańców – szczególnie tych, którzy dojeżdżają do pracy lub szkół w Radomiu. Jak podkreśla wójt gminy Jedlińsk, Kamil Dziewierz, to efekt konstruktywnych rozmów z przedstawicielami firmy przewozowej.

– To bardzo ważny krok w stronę poprawy dostępności komunikacyjnej naszej gminy. Nie wykluczamy także kolejnych połączeń w przyszłości – zaznacza wójt.

Władze gminy liczą, że nowa linia spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i przyczyni się do zwiększenia komfortu podróżowania.