Zakończyła się budowa pierwszego żłobka w Gminie Pionki. Placówka w Suskowoli jest już gotowa na przyjęcie najmłodszych mieszkańców. Jednocześnie ruszyła pierwsza rekrutacja, która potrwa do 22 czerwca.
„Miodowy Kącik” to nowoczesne, bezpieczne i przyjazne miejsce stworzone z myślą o dzieciach i ich rodzicach. W budynku znajduje się kilkanaście pomieszczeń, w tym dwie przestronne sale pobytu dziennego, toalety czy kuchnia. Placówka oferuje 40 miejsc dla dzieci, podzielonych na dwa oddziały.
Jak podkreśla Wójt Gminy Pionki, Katarzyna Konopska:
-To wyjątkowy moment dla naszej gminy i kolejny krok w stronę wspierania rodzin z małymi dziećmi. Żłobek będzie miejscem bezpiecznej opieki i rozwoju najmłodszych mieszkańców.
Placówka przyjmuje dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat i zapewnia profesjonalną opiekę przez 10 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Na maluchy czekają jasne, w pełni wyposażone sale, strefy zabawy i odpoczynku oraz komfortowe zaplecze sanitarne.
Dużym atutem żłobka jest bezpośrednie wyjście na ogrodzony plac zabaw, dostępny wyłącznie dla dzieci uczęszczających do placówki. Rodzice mogą korzystać z wygodnego parkingu zlokalizowanego za budynkiem.
Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym większość kosztów funkcjonowania placówki będzie finansowana z dofinansowania, a rodzice ponosić będą jedynie opłaty związane z wyżywieniem.
Karty zgłoszeniowe można pobrać w Gminnym Zarządzie Oświaty i Sportu w Pionkach (ul. Zwycięstwa 6A, pokój 24 lub 26) oraz ze strony internetowej gminy. Lista dzieci przyjętych zostanie ogłoszona 24 czerwca, a w pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Pionki.
Budowa żłobka została w całości sfinansowana z programu rządowego „Aktywny Maluch” 2022-2029, a wartość inwestycji wyniosła około 2,8 mln zł.
