W sobotę 3 czerwca w nowomiejskim parku po raz kolejny odbyła się impreza sportowa pt. „Nowe Miasto Biega”. Jej organizatorem jest Gmina Nowe Miasto nad Pilicą oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą.

Wydarzenie to co roku przyciąga coraz więcej uczestników. Wspaniała pogoda sprawiła, że tegoroczna edycja zgromadziła ponad 600 miłośników biegania we wszystkich kategoriach wiekowych: 200 maluchów wystartowało w biegach Krasnala i Skrzata na odcinku 350m, a ponad 400 uczestników postanowiło zmierzyć się z biegiem głównym na dystansie 3,5 km.

Każdy uczestnik otrzymał koszulkę startową, a po przekroczeniu mety pamiątkowy medal. Były też słodycze, napoje i kiełbaski z grilla dla wszystkich zawodników, a najmłodsi otrzymali słodkie upominki. „Nowe Miasto Biega” urozmaicił także występ Nowomiejskiej orkiestry dętej i grup tanecznych działających przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury, oraz występ taneczny Oliwii Srebrzyńskiej uczennicy nowomiejskiego Liceum Ogólnokształcącego. Tradycyjnie nie zabrakło motocyklistów.

W tym roku czynny udział w biegu wzięli żołnierze z Wojskowego Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Elektronicznej z Grójca oraz 63 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Nowym Mieście nad Pilicą, który wystawił również stoisko promocyjne. Ponadto stoiska zaprezentowali: Oddział Przygotowania Wojskowego z Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą oraz Policja Powiatowa z Grójca. Było także wiele dodatkowych atrakcji, m.in. dmuchańce i malowanie twarzy.

Po biegu głównym Przewodniczący Rady Miejskiej pan Tomasz Pietrucha wspólnie z panem Krzysztofem Lewińskim wręczyli puchary za zajęcie pierwszych trzech miejsc w kategorii żeńskiej i męskiej.

Na zakończenie wśród biorących udział w biegu głównym rozlosowano liczne nagrody m.in. rowery, hulajnogi, piłki, plecaki, worki, vouchery na kajaki oraz vouchery obiadowe.

Impreza jak co roku miała na celu propagowanie aktywności fizycznej, zdrowego trybu życia i profilaktykę przeciw uzależnieniom.

– Cieszy nas, że „Nowe Miasto Biega” z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników – zarówno tych, którzy są z nami rokrocznie jak i nowe twarze. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom oraz instytucjom, które brały czynny udział w przedsięwzięciu. Dzięki nam wszystkim impreza cieszy się ogromną popularnością i coraz bardziej rozrasta.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę nauczycieli i pracowników PSP im. Kard. S. Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą na czele z panem Krzysztofem Lewińskim, który współtworzy to wydarzenie od samego początku.

Dziękujemy pracownikom Żłobka Samorządowego w Nowym Mieście nad Pilicą, Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą, uczniom klas mundurowych z nowomiejskiego liceum za zabezpieczenie trasy biegów Skrzata i Krasnala, Zakładowi Usług Komunalnych, strażakom ochotnikom, policji oraz całym rodzinom i wolontariuszom zaangażowanym w przygotowanie imprezy.

Dziękujemy wszystkim, którzy co roku pomagają wytrwale w przygotowaniach i organizacji tego wydarzenia, a także wszystkim sponsorom.

Mariusz Dziuba

burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą

Skip to content